Élet+Stílus hvg.hu 2023. január. 22. 15:25

Akár 12 évet is kaphat Dani Alves szexuális erőszak miatt

A focistát péntek reggel állította elő a spanyol rendőrség, a vád szerint a bántalmazás tavaly december 30-án történt egy barcelonai szórakozóhelyen.

Négytől tizenkét évig terjedő börtönbüntetést kaphat Dani Alves, brazil válogatott és a Barcelona egykori sztárfocistája, ha beigazolódnak az ellene felhozott vádak, amelyek szerint szexuálisan bántalmazott egy nőt december végén Barcelonában. A focistát péntek reggel állította elő a spanyol rendőrség, a vád szerint a bántalmazás tavaly december 30-án történt egy barcelonai szórakozóhelyen.

A focista az ügy kipattanása után interjút adott a spanyol Antena 3-nak, ebben azt mondta, hogy a barátaival volt a szórakozóhelyen, táncolt és jól érezte magát, de senkinek a személyes terébe „nem hatolt be". Azt is tagadta, hogy ismerné a nőt, aki feljelentette. A szórakozóhely biztonsági kamerájának felvételein azonban látszik, hogy beszélt a nővel és az is, hogy bement vele a mosdóba, ahol a nő állítása szerint megütötte és megerőszakolta. Korábbi nyilatkozatát módosítva Alves most már azt állítja, hogy kölcsönös beleegyezéssel lefeküdt a nővel.

Dani Alves jelenleg a mexikói bajnokságban játszik, a Barcelonában 2008 és 2016 között volt meghatározó játékos, de megfordult a Juventusban és a PSG-ben is. A katalán fővárosba a 2021–2022-es szezonban tért vissza, amikor a klub komoly nehézségekkel küzdött, azonban tavaly júliusban a csapat vezetőedzője jelezte: nem tart igényt a veterán védőre.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.