Élet+Stílus hvg.hu 2022. október. 27. 12:23

Transznemű médiamágnás lett a tulajdonosa a Miss Universe szépségversenyeknek

A thaiföldi Anne Jakkaphong Jakrajutatip cége megvásárolta a világ legnépszerűbb nemzetközi szépségversenyét szervező Miss Universe Organizationt. Jakrajutatip a transzneműek jogegyenlőségéért is küzd Thaiföldön.

A JKN Global Group PCL 20 millió dollárért megvásárolta a Miss Universe Organizationt, amely a világ legismertebb nemzetközi szépségversenyét szervezi, és amelynek egykoron Donald Trump volt az egyik társtulajdonsa – emlékeztet a BBC. A thaiföldi médiaportfólióval rendelkező JKN vezérigazgatója Anne Jakkaphong Jakrajutatip, akinek a személyében először lesz női tulajdonosa a Miss Universe-nek. Jakrajutatip ráadásul nyíltan vállalja, hogy transznemű is, és országában kiáll a transzneműek jogaiért, ezért valószínűleg a Miss Universe szépségversenyek inkluzívabbak lesznek a jövőben. Például a következő évtől már anyák és házas nők is benevezhetnek a megmérettetésre.

Irányítása alatt a Miss Universe Organization Ázsiában fog terjeszkedni, és kozmetikai termékeket, étrend-kiegészítőket, italokat fog piacra dobni. „Nemcsak megpróbáljuk folytatni azt a hagyományt, hogy platformot biztosítsunk a különböző háttérrel, kultúrával, tradíciókkal rendelkező eltökélt egyéniségeknek, de a következő generáció számára is fejlesztjük a brandet” – fogalmazott a vezérigazgató.

A Miss Universe-t 1952 óta szervezik meg, a világ 160 országában közvetítik. 2012-ben engedték meg először, hogy transzneműek is részt vehessenek a versenyben, miután egy kanadai versenyző, akit elértő születési neme miatt diszkvalifikáltak, perrel fenyegetett.

Donald Trump 1996 és 2015. között volt a társtulajdonosa a Miss Universe Organisationnek, akkor adta el a tulajdonosi részét, amikor két televízió is megtagadta a verseny közvetítését Trump bevándorlóellenes kampánya miatt.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.