Élet+Stílus 2022. augusztus. 06. 10:51

Dés László: „Dilettánsok kapnak milliárdokat, hogy rendbe tegyék a Petőfi-kérdést”

A zenész is ír egy musicalt Petőfi Sándorról, de úgy gondolja, most nem érdemes bemutatni, mert „most a kurzus uralkodik ezen a dolgon”.

Rendkívül dilettáns és hozzá nem értő emberek milliárdokat kapnak, hogy ezt a Petőfi-kérdést rendbe tegyék. Valószínűleg rendbe is teszik egy életre, és akkor majd jövök én a Gesztivel

– mondta saját, készülő, Geszti Péterrel közösen írandó Petőfi-musicalje kapcsán Dés László Kossuth- és Liszt-díjas zeneszerző Veiszer Alinda műsorában, amit a Telex szemlézett.

Dés azt is elárulta: a Vígszínház visszautasította, hogy bemutassák a majdani musicalt, ami rosszulesett neki. „Nem adom fel, mert közel áll hozzám a téma, fontosnak tartom. Ugyanakkor most nem érdemes ilyesmit bemutatni, mert most a kurzus uralkodik ezen a dolgon” – tette hozzá.

Ahogy arról beszámoltunk, jelenleg is zajlik a Fidesz lelkes támogatója, Rákay Philip által vezényelt Petőfi-film forgatása, amely a valaha készült legdrágább magyar film lesz, 4,7 milliárd forintos állami támogatással, ami csaknem két és félszer akkora összeg, mint az eddig elkészült legdrágább film állami támogatása.

Elkezdődött minden idők legdrágább magyar filmje, a Rákay Philip-féle Petőfi-film forgatása

Meghökkentő párhuzamok fedezhetők fel az 1953-ban bemutatott - s mára a feledés jótékony homályába tűnt - Petőfi-film és a közelmúltban gigaköltségvetésű szuperprodukcióként beharangozott, Most vagy soha munkacímű történelmi filmtabló előkészületei között.

Dés László arról is beszélt a műsorban, hogy ő sok zenészkollégájával szemben nem foglalkozik azzal, „a fejére húz-e” valamit az állásfoglalással, vagy megosztja-e a közönségét. „Engem ez nem érdekel. Ezt lapításnak tartom. Lehet így is élni, én nem akarok így élni” – mondta.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.