Élet+Stílus hvg.hu 2022. május. 24. 14:34

Tóth Gabi állítja: a saját bőrén érzi a keresztényüldözést

Állandóan kísérti a “sötét oldal” Tóth Gabit, sőt az énekesnő érzi azt is, hogy “az Ördög ott liheg” a nyakában, de eddig ellenállt a kísértésnek. Szintén saját tapasztalata, hogy a keresztényüldözés létezik – erről a közmédiában beszélt, ahol a keresztény ember és a zene kapcsolata volt a téma.

Minden színpadra lépés előtt imádkozik – kezdte egy vallomással Tóth Gabi, aki az állami tévé M5-ös csatornájának vendége volt, és akit úgy konferáltak fel a műsorban: „Érkezik hozzánk Tóth Gabi, az énekes Máté evangéliumának részletével azonosul: miszerint boldogok, akik üldözést szenvednek az igazságért, mert övék a mennyek országa”.

Tóth Gabi elmondta, hogy a nagymamájának köszönheti a vallásosságát, és hogy a színpadra lépés előtt mindig imádkozik. Arról is beszélt a műsorban, hogy “az Isten adománya természetesen meg tudja részegíteni az embert”, és arról is, hogy hisz “a sötét oldal erejében” is. "Ez egy állandó küzdelem tud lenni, állandóan kísért minket. Sokszor éreztem én is, hogy az Ördög ott liheg a nyakamban. De az a lényeg, hogy tisztán tudom tartani a hitemet, hogy nem tudta átvenni az irányítást” sem pénz, sem hatalom, sem gőg formájában – mondta.

A keresztény ember és a zene kapcsolatáról szóló műsorban az énekesnő kitért arra is, hogy szerinte nehéz időket élnek meg a vallásos emberek. “Azt gondolom, hogy azokat az időket éljük, amikor bátornak kell lenni. Hiszem, hogy azért valahol egy keresztényüldözés van. Én ezt tapasztalatból is…” – mondta, majd kifejtette, hogy Isten ajándéka a tehetség, amit a zenészek kapnak.

Az elmúlt időszakban a vallásosságát és jobboldali meggyőződését előtérbe helyező énekes már panaszkodott az őt érő „klasszikus karaktergyilkosságra”, ezt például az Eucharisztikus Kongresszuson vállalt szerepére vezette vissza.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.