Élet+Stílus hvg.hu 2022. május. 13. 12:02

Boris Becker cudar időket él a börtönben

Az egykori teniszsztár nem elégedett sem az ellátással, sem a higiéniai körülményekkel.

Nehezen viseli a börtönt Boris Becker, akit két és fél évre ítéltek, mert vagyona egy részét megpróbálta elrejteni a hatóságok elől, hogy ne kelljen törlesztenie hitelezői felé. A Sun című brit bulvárlapnak egy forrás azt mondta, az egykori teniszező főleg az étkeztetéssel nincs kibékülve, az étel nemcsak rossz, hanem kevés is a börtönben.

Szintén sokkolták a higiéniai körülmények. Becker a Wimbledonhoz közeli Wandsworth-ben raboskodik, amely nemcsak arról híres, hogy kifejezetten kemény börtön, hanem arról is, hogy túlzsúfolt. „Nyomorult, már-már embertelen körülményekre” panaszkodik, a cellájában fázik, zuhanyozásra pedig csak heti kétszer van lehetősége, akkor is csak tíz percig.

A német sajtó még részletesebb betekintést engedett a híres rab mindennapjaiba. A Bild értesülése szerint Beckert 7 órakor ébresztik, 8 órakor reggelizhet, de egyelőre nem dolgozik, mert várhatóan áthelyezik majd egy másik intézménybe. A szabadban napi fél órát tölthet, és szintén 30 perc áll rendelkezésére, hogy a többi rabbal társas életet éljen.

Hétvégente már délután fél ötkor megkapja a vacsoráját, mert héttől senki sem tartózkodhat a celláján kívül. Becker heti 10 fontot kap zsebpénz gyanánt, ebből vehet magának csokoládét vagy higiéniai termékeket.

Becker 2017 júniusában jelentett csődöt, állítása szerint 54 millió font értékben halmozott fel adósságokat, a bíróság szerint azonban mintegy 2,5 millió fontot – köztük két wimbledoni bajnoki címét – megpróbált elrejteni a hatóságok elől, hogy ne kelljen törlesztenie hitelezői felé.

Boris Beckert 2002-ben Németországban egyszer már elítélték adócsalásért és adóelkerülési kísérletért.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.