Helmeczy Dorottya szerint aki józan ésszel megnézi az alkotást, átértékeli mindazt, amit a 2006-ban történtekről gondolt. A másik producer, Kálomista Gábor elítélte, hogy bántották a színészeket, amiért a filmben szerepeltek.
Aki csalással hatalmat szerez és erőszakkal megőrzi, az nem demokrata – mondta Kálomista Gábor, az ElkXrtuk című film producere az M5 csatornának a produkció bemutatója apropóján. Kálomista Gábor azt mondta: mi, magyarok szemérmesek vagyunk a történelmünkkel foglalkozni. Szerinte azonban nem baj, ha a társadalom kibeszéli magából ezeket a dolgokat. Az ElkXrtuk című filmje pedig feldobja a labdát -– mondta, hozzátéve, hogy szerinte a témaválasztás kavart indulatokat, holott bölcsebb lett volna utóbb véleményt nyilvánítani róla, mint a bemutatót megelőzően egy előzetes alapján.
ElkXrtuk-kritika: Ha ilyen egy fideszes propagandafilm, nem nagyon van mitől félni
Legfeljebb attól, hogy unalmunkban átalusszuk a választást is. Megnéztük a Gyurcsány-ellenes csodafegyvert, az ElkXrtuk című filmet, és megtudtuk azt is, miért titkolták, ki játssza benne Gyurcsány Ferencet.
Helmeczy Dorottya, a film másik producere a film műfaját „politikai krimiként” határozta meg, amely „picit dráma” is. Ez egy komplex műfaj, amely a dráma, a szerelem mellett a fikciós vonalat is megjeleníti – pontosított. Helmeczy szerint morális oka is volt annak, hogy nem adták oda senkinek Gyurcsány Ferenc szerepét, így a kormányfő saját magát játssza el a korabeli felvételeken keresztül.
A film körül fennforgást Helmeczy Dorottya azzal a félelemmel indokolta, hogy ha valami egy művészeti eszköz által létrejön, akkor az sokkal jobban bevonul a történelembe, és letagadhatatlan részévé válik a múltnak. Állítása szerint a filmben a két főszereplőn kívül semennyi a fikció, csakúgy mint a Titanicban.
Kálomista Gábor azt mondta: rengeteget bántották a film szereplőit, és elítélte, hogy egy színészt azért bántanak, mert egy filmben szerepel. Méltatva a külföldi stáb ideológiamentes hozzáállását bírálta, hogy ez Magyarországon nem tud megtörténni. „Én leteszem a politikai batyumat a színház ajtajában” – mondta.
Kálomista szerint nincs jobb- és baloldali mozinéző, csak mozinéző van, nincs jobb- és baloldali színháznéző, hanem színházkedvelő emberek vannak.
Helmeczy Dorottya arra a kérdésre, hogy mit jelenthet a véleménybuborékban élőknek ez a film, ők meggyőzhetőek-e, azt válaszolta: legalábbis megingathatja őket. Szerinte aki józan ésszel megnézi az alkotást, átértékeli mindazt, amit az akkor történtekről gondolt.
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: