Élet+Stílus hvg.hu 2021. május. 03. 15:25

Vuhanban már több ezres zenei fesztivált tartottak a hétvégén

A bulizók többsége nem viselt maszkot, igaz, a városban a híradások szerint jelenleg már nincs koronavírus-fertőzött.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Több ezer néző vett részt Kína legnagyobb zenei fesztiválján, a Strawberry Music Festivalon szombaton Vuhanban – írja az Independent. Tavaly az eseményt online kellett megtartani a koronavírus-járvány miatt, ezért óriási volt az érdeklődés a koncertek iránt, ráadásul a rendezvény az öt napos nemzeti ünnep része volt.  A koncerteket a Wuhan Garden Expo parkjában rendezték, kínai énekeseket és zenekarokat hívtak meg.

A felvételen látható, hogy a résztvevők többségén nem volt maszk, vagy ha igen, nem takarta a szájukat vagy az orrukat. A tömeg tömött sorokban bulizott a koncerteken.

Arról nem tudni, hogy az eseményen volt-e fertőződés.

Emlékezhetünk, Vuhan volt az a város, ahonnan elszabadult a koronavírus 2020-ban, mára azonban a hivatalos adatok szerint teljesen vírusmentessé vált a város.

Barcelonában tavaly decemberben tartottak először "tesztkoncertet", akkor a kötelező maszkviselés és számos egyéb óvintézkedés mellett 500-an vettek részt az eseményen és senki sem fertőződött meg. Márciusban már 5000 fős koncertet tartottak a katalán városban szintén egy járványügyi kísérlet részeként, akkor az ötezerből hat koronavírusteszt eredménye pozitív lett.

Az elmúlt hétvégén Liverpool vált kísérleti tereppé, a brit hatóságok ebben a városban tesztelték, hogy biztonságosan újranyithatóak-e a tánc-, illetve koncerttermek. A pénteken kezdődött kétnapos bulira több ezren mentek el, a közönségtől nem kértek sem maszkviselést, sem távolságtartást. A koncert napján is tesztelték a fiatalokat, és a koncert után öt nappal megismétlik a tesztet. Az eredmények döntő fontosságúak lesznek annak megállapításában, hogy a rendezvényen előfordult-e a vírus átadása.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.