Élet+Stílus hvg.hu 2021. január. 14. 09:37

Egy brit turista miatt fújtak le egy egész síversenyt Svájcban

Legalább 27 koronavírusos megfertőződést tudnak visszavezetni hozzá.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Lemondták a szervezők a híres svájci Lauberhorn síversenyt, miután egy brit turista miatt számottevően megnőtt a koronavírusos esetek száma. A síversenynek otthont adó Wengenben december közepén mindössze tíz esetet regisztráltak, de ez a szám gyors növekedésnek indult, ráadásul a koronavírus új, Nagy-Britanniában azonosított változata kezdett el terjedni.

A szakemberek legalább 27 esetet vezettek vissza a brit turistára, aki egy wengeni hotelben szállt meg az ünnepek alatt.

A Lauberhorn a világ leghosszabb lesiklópályája, a versenyzők itt akár 160 km/h-s sebességet is elérhetnek. A szervezők mindent megtettek, hogy megrendezhessék a versenyt, bezárták az iskolákat is. A svájci egészségügyi hatóságok korábban zöld utat adtak a népszerű versenynek, de az esetszámok megnövekedése miatt most mégis a lefújás mellett döntöttek.

Néhányan a brit turistákat hibáztatják emiatt, mások szerint viszont Svájc csak magát hibáztathatja. Miközben a szomszédos Franciaország és Olaszország lezárta a vendégházakat és szállodákat az ünnepi időszakra, addig Svájc köztes megoldást választott: a sípályákat nyitva tartotta, a bárokat és éttermeket bezárta. Noha a legtöbb pályán a helyiek síeltek, külföldi vendégek is megjelentek, és mint a wengeni tapasztalat mutatja, egyetlen fertőzött is elég ahhoz, hogy komoly károkat okozzon.

A svájci kormány február végéig meghosszabbította a bárok, éttermek, múzeumok és színházak zárva tartását. Szintén zárva kell tartania a legtöbb üzletnek, és közelezővé tették az otthoni munkát azokban a munkakörökben, ahol ez lehetséges.

A svájciaknak közben azt is meg kell emészteniük, hogy a lefújt Lauberhornt a nagy sírivális Ausztria fogja megrendezni.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.