Élet+Stílus hvg.hu 2020. december. 11. 11:01

Ilyen az, amikor mínusz 50 fokban is iskolába kell menni – videó

A világ leghidegebb, állandóan lakott településén kicsit később kezdődik a fűtésszünet.

A kelet-szibériai Jakutföldön található apró településen, Ojmjakonban mínusz 56 fok alatt zárják be az iskolát, a 7–10 éves gyerekeknek pedig mínusz 52 fok esetén már megengedett, hogy otthonról tanuljanak.

Amikor azonban a Siberian Times fotósa helyszíni riportot készített, „csak” mínusz 51 fok volt reggel (a napi átlag hőmérséklet pedig mínusz 47 fok volt), tehát a helyi általános iskola még vígan üzemelt.

Az 1932-ben nyitott iskolában, melyben nemcsak az ojmjakoni gyerekeket, de a környékbeli falvak diákjait is tanítják, reggel 9 órakor kezdődik az oktatás, ám ekkor még sötét van, decemberben ugyanis a nap csak délelőtt tíz órakor jön fel. Mire a gyerekek este öt órakor végeznek, ismét sötétben kell hazamenniük, hiszen negyed háromkor megy le a nap.

A diákok szüleik és gyakran a kutyáik kíséretében gyalog, vagy a környékről iskolabusszal érkeznek az intézménybe, ahova csak lázmérés után léphetnek be, ugyanis a koronavírus-járvány a világ legzordabb részeit sem kerülte el.

Kapcsolt kép: ojmjakoni gyerekek 1968-ban.

Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.