Élet+Stílus hvg.hu 2020. augusztus. 26. 14:33

Öngyilkos akart lenni Elton John volt felesége a nászútjukon

Az énekes már az esküvő után közölte vele: a házasságuk nem fog működni.

Renate Blauel 1984 és 1988 között volt Elton John felesége. Az öngyilkossági kísérlete egy bírósági eljárás során derült ki, Blauel ugyanis hárommillió fontra perelte a volt férjét, amiért az írt róla 2019-es Me (Én) című önéletrajzi könyvében.

1984-ben, az esküvőjük után az ifjú pár Franciaországba, St. Tropez-ba indult nászútra, amelynek harmadik napján az énekes közölte újdonsült feleségével, hogy a házasságuk nem fog működni és ő vissza szeretne menni az Egyesült Királyságba. Blauel elmondta, hogy ezután akart végezni magával, de ezen John állítólag annyira felhúzta magát, hogy nem is látogatta feleségét az alatt a két nap alatt, amíg kórházban volt.

Az 1988-as válásuk után megállapodtak, hogy többet nem beszélnek a kapcsolatukról. Ezt John megszegte, amikor a könyvében és a szintén 2019-ben bemutatott Rocketman című életrajzi filmben is kitért volt feleségére, aki elmondása szerint több mint tízezer dollár költött terápiára, hogy lezárja magában a négy év okozta traumát (a nőt folyamatos támadások érték a házassága alatt, ezért depresszióban is szenvedett).

Blauel a perrel el szeretné érni, hogy közös életük Elton John semmilyen jövőbeli emlékiratában, vagy az életét feldolgozó műben szerepeljen.

Az énekes képviselői szerint sem a könyv, sem a film nem sértette meg Blauel magánéletét, mivel a pár azért ment szét, mert Elton John nyilvánosan bevallotta, hogy meleg. Hozzáteszik: Blauel célja a perrel az, hogy pénz nyerjen el az énekestől és valótlanságokkal befeketítse a nevét.

Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Amennyiben másvalakiért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe.

hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 16. 06:30

Sötétszélcsend – mi a valódi oka, hogy Magyarországon volt Európa-szerte a legmagasabb a tőzsdei áramár?

Novemberben újra nagyot szólt az úgynevezett sötétszélcsend. Európa jelentős részén hirtelen kilőttek a másnapi tőzsdei áramárak, ilyenkor Magyarországon különösen nagy a drágulás. Az árrobbanás fő oka, hogy ilyenkor – napfény és szél híján – leáll Németország óriási megújulóerőmű-parkja. A szakértő szerint ilyenkor itthon szeretnek Németországra és a zöldpolitikára mutogatni, miközben igazából nálunk van a probléma, a mi régiónkban nincs elég kapacitás. A rossz hír az, hogy időről időre újra beáll a sötétszélcsend, és lesz miatta tőzsdei árrodeó, miközben a jelenség annál bonyolultabb, hogy el lehessen intézni egy sima németezéssel.