A főszerkesztő szerint hibáztak, amikor nem egy szakértő válaszolt a bántalmazott nő levelére és bocsánatot kért a leírtakért is.
Egy bántalmazott nő írt levelet a Nők Lapjának, amiben azt tanácsolta a lap munkatársa, hogy legyen inkább türelmesebb és kedvesebb a munkahelyéről kirúgott, őt felpofozó férjéhez. A nőt egy vacsora után, gyerekei előtt ütötte meg a férje. Mint írta,
A gyerekek, szegények, nagyon megijedtek, a könnyeimet nyelve fektettem le őket, és kivonultam a nappaliba aludni. Végigzokogtam az éjszakát. Azóta így vagyunk, pedig már eltelt egy hét.
Az Index cikke szerint Koronczay Lilla a válaszában azt írta a levélírónak, hogy "maximálisan együttérzek önnel, nagyon megalázva érezheti magát. De tudnia kell, hogy az agresszió legtöbbször tehetetlenségből fakad. [...] Ez persze nem menti fel az alól, hogy a hozzá legközelebb álló embert megütötte. Mégis azt mondanám, próbálják ezt megbeszélni egymással, mielőtt nagyon elfajulna a dolog".
A válaszadó azt javasolta a nőnek, hogy veszekedés helyett próbálja meg inkább "humorral, játékosan" bevonni a férfit a házimunkába és a család életébe.
A szöveg miatt a Nem tehetsz róla, tehetsz ellene nyílt levelet küldött a Nők Lapja szerkesztőségének, és felajánlotta a lapnak, hogy érzékenyítő tréninget tartanak a kollégáiknak.
Mérő Vera szerkesztő azt írta a lapnak, hogy "a csapból is az folyt, hogy a karantén alatt az otthon tanulástól kezdve a háztartáson át a család érzelmi stabilitásának megőrzéséig szinte minden a nőkre hárul. Gregor Anikó szociológus többedmagával még egy kutatást is közzétett a témában. Ehhez képest az önök hasábjain megjelenhet az, hogy a semmittevő, ellenben a gyerekek előtt pofozkodó férjet “játékosan” próbálja bevonni a bántalmazott, aki legyen megértő, hiszen a nők empatikusabbak, “az érzelmek húrján” mi játszunk jól, kvázi ez a dolgunk."
Koronczay Lilla is megjelent a posztnál, aki próbálta megvédeni az igazát.
Ti valóban azt tanácsoltátok volna a levél írójának, hogy most azonnal hagyja ott a gyerekei apját, anélkül, hogy elbeszélgettek volna a történtekről? Azóta a hölgy megírta, hogy a férje bocsánatot kért tőle, és megígérte, hogy soha többé nem emel kezet rá.
Később ezt a válaszát az Index szerint törölte, majd újra elérhetővé tette.
Végül a Nők Lapja nyomtatott változatának főszerkesztője, Vékási Andrea zárta le a vitát, aki egy közleményben elismerte a lap felelősségét, és elnézést kért az olvasóktól.
A felelősség mindig azt terheli, aki ütésre emeli a kezét. A Nem bocsátom meg cikk kapcsán hibázott a magazin abban, hogy nem szakértő válaszolt egy ilyen nehéz helyzetben levő olvasó levelére. Egy bántalmazó kapcsolatban az empátiára buzdítás nem jelenthet tényleges megoldást. Bocsánatot kérünk minden kedves olvasónktól, és együttérzésünket fejezzük ki minden érintett felé.
A Nem tehetsz róla, tehetsz ellene üdvözölte a bocsánatkérést.
Arról, hogy a karantén alatt hogyan emelkedett a párkapcsolati erőszak Magyarországon, ebben a cikkünkben írtunk részletesebben.
Családi erőszak karanténban: veszélyes emelkedésre figyelmeztetnek a szakértők
A szokottnál is kétségbeesettebb hívások, szaporodó új jelentkezők, folyamatosan csörgő telefonok - a kijárási korlátozások bevezetése óta kivétel nélkül hasonló jelenségekről számoltak be a bántalmazott nőknek létrehozott magyarországi segélyvonalak munkatársai. Bár teljes kijárási tilalom nincs, a vidék pedig ki is nyitott, a koronavírus-járvány Magyarországon a szokásosnál is nehezebb helyzetbe hozta a segítségre szoruló áldozatokat.