Élet+Stílus hvg.hu 2019. október. 04. 09:52

Az orosz nők elkezdték megmutatni a testüket

Mármint az igazi testüket. Testpozitív kampány indult a közösségi oldalakon.

Az irreális szépségelvárásokkal szemben indult kampány az orosz közösségi oldalakon #MindenRendbenVanVelem (#SoMnoyVsyoTak, #AllIsFineWithMe) hashtaggel. A kampányt egy anorexiával küzdő orosz tinédzser indította el, ennek eredményeként nők ezrei posztolnak szelfiket, amelyek retusálás és filterek nélkül mutatják a pattanásaikat, a narancsbőrüket vagy épp a kopaszodásukat és a hegeiket.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

⠀ ⠀ #СоМнойВсёТак ⠀ Стандарты красоты разрушают жизни, самооценку и здоровье девушек ⠀ Этот проект - то, о чём нельзя молчать ⠀ Тема бьёт по больному и отзывается до мурашек и слёз, но вдохновляет на любовь к своему телу таким, какое оно есть ⠀ ⠀ Важный социальный ролик вышел на канале «ТУСИМ У ТУСИ» - ссылка в шапке профиля ⠀ ⠀ Нужно, чтобы как можно большее количество людей увидело этот выпуск ⠀ Поэтому смотри его прямо сейчас, не откладывая, рассказывай знакомым и участвуй во флешмобе, цель которого - распространение философии любви к себе БЕЗ стандартов женской красоты ⠀ Напиши в посте свою историю, покажи себя в сториз без макияжа и масок, поставь наш хештег, сделай шаг к принятию себя и помоги другим ⠀ ⠀ ⠀ Со мной всё так ⠀ А с тобой? ⠀

Туся (@tysya) által megosztott bejegyzés,

A Guardiannek egy nőjogi szakértő azt mondta, Oroszország még mindig nagyon patriarchális ország, ahol a szigorú mércével értékelik a szépséget, és a testszégyenítés a mindennapok része. A nőktől elvárják, hogy a férfiak elvárásainak megfelelően öltözzenek.

Oroszországban nagyon kevés embert látunk átlagos, mindennapos testtel – indokolta a kampány létjogosultságát az azt elindító Natalja Zemljanukina, azaz @Tysya. A hashtag szerinte azt üzeni, hogy minden test szép.

 

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.