A Twitteren azt írta: ez a szuperereje.
Az iskolai klímasztrájk arca a közszereplőség sok következményét megtapasztalta, többek között a támadásokat is, amelyek az Asperger-szindrómája miatt megtalálták. Greta Thunberg most a Twitteren reagált ezekre a beszólásokra, és azt írta, hogy a bírálói talán másnak gondolják, de neki ez az állapot tulajdonképpen a szuperereje.
When haters go after your looks and differences, it means they have nowhere left to go. And then you know you’re winning!
— Greta Thunberg (@GretaThunberg) 2019. augusztus 31.
I have Aspergers and that means I’m sometimes a bit different from the norm. And - given the right circumstances- being different is a superpower.#aspiepower pic.twitter.com/A71qVBhWUU
Thunberg felidézte, hogy a klímasztrájk elkezdése előtt nem volt energiája, nem voltak barátai és nem beszélt senkivel: „Csak ültem otthon egy étkezési zavarral”.
A diagnózisáról azért beszél nyilvánosan, mert tudja, hogy sok „tudatlan ember” még mindig betegségnek, valami negatív dolognak gondolja.
Amikor a gyűlölőid a külsődet és a másságodat támadják, az azt jelenti, hogy már nincsenek érveik. És akkor tudhatod, hogy nyerésre állsz
– írta a bejegyzésében.
Greta Thunberg elismerte, hogy az Aspergere korábban korlátozta, de a másságát ma már szupererőként éli meg.
„Azért csinálom ezt, mert ti, felnőttek tojtok a jövőnkre" - Bemutatjuk a klímavédelem tini élharcosát
Családja repülőre nem ül és áttértek a vegetáriánus étrendre, ő maga pedig 11 éves kora óta nemzetközi fórumokon osztja ki hallgatóságát. Bemutatjuk Greta Thunberget, a svéd klímaváltozás elleni küzdelem tinédzser aktivistáját.
Thunberget négy éve diagnosztizálták Aspergerrel. Az Asperger-szindróma az autisztikus zavarok közé tartozik, a tüneteit a negyvenes években írta le először Hans Asperger osztrák gyerekgyógyász.
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: