Az egyik tajpeji egyetem légkörtudományi tanszéke be szeretné bizonyítani, hogy a múlt csütörtöki szivárvány extra hosszú ideig tartott, és bőven megdöntötte az eddigi, hatórás rekordot.
A valaha észlelt legtartósabb szivárvány hivatalos Guinness-rekordjaként akarják elismertetni Tajvanon azt az égi jelenséget, amely két perc híján kilenc órán át volt látható november 30-án, csütörtökön a fővárosban,Tajpejben.
A tajpeji Kínai Kultúra Egyetemének légkörtudományi tanszéke a lakossághoz fordult, hogy dátumozott fotókkal és videofelvételekkel lehessen bizonyítani a szivárvány létezését reggel 6 óra 57 perc és délután 3 óra 55 perc között.
A legtöbb szivárvány kevesebb mint egy órán át látható, a legtartósabb szivárvány Guinness-rekordját pedig az angliai Wetherby tartja egy 1994-es hatórás égi tüneménnyel.
Az egyetem 36 ezer fényképet akar összegyűjteni, hogy egy úgynevezett szivárványórát összeállítva "sziklaszilárdan" bizonyítani tudják a tünékeny rekordot a Guinness szigorú ellenőreinek.
Az egyetem maga 540 fényképet készített a szokatlan időtartamú égi jelenségről, azért nem többet, mert sokáig sejteni sem lehetett, hogy rekordhosszú eseményről lesz szó.
Csou Kun-hszuan, a légkörtudományi tanszék professzora szerint mindenképp érdemes a lehető legaprólékosabban dokumentálni a november 30-i szivárványt, mert ez egy eddig kevéssé kutatott "tudományág" Tajvanon.
Egy ilyen nagy időtartamú szivárvány észlelésének esélye kisebb, mint az, hogy valakit kétszer egymás után villámcsapás érjen – mondta a professzor a CNA tajvani hírügynökségnek.
Csou Kun-hszuan a szivárványok városaként szeretné a világ elé tárni Tajpejt, mert az éghajlati és a terepviszonyok is ideálisak a szivárványképződéshez az egyetemnek a hegyek szabdalta Jangmingsan körzetben lévő kampusza körül.
Míg Izland az északi fény országa, úgy Tajvan a szivárványok szigete lehetne – véli a tudós.