Élet+Stílus MTI / hvg.hu 2017. december. 04. 18:45

Eltűnt Új-Zéland leghíresebb madara, amely párosodni próbált egy filmessel

Siroccót világszerte ismerik, a BBC egyik dokumentumfilmjében nyújtott alakítása tette igazán híressé. Hónapok óta nem látták a madarat, de aggódni egyelőre állítólag nem kell miatta.

Eltűnt Sirocco, Új-Zéland leghíresebb madara, a súlyosan veszélyeztetett kakapók egyik példánya. A húszéves állatot a hatóságok hétfői jelentése szerint 2016 februárja óta nem látták. Sirocco egy lakatlan szigeten él, az új-zélandi Déli-sziget melletti Codfish szigeten.

Az új-zélandi állatvédelmi hatóságok szerint ennek ellenére nincs ok aggodalomra. "Egy olyan szigeten él, ahol nincsenek ragadozók. Bohókás állat, de fiatal és egészséges. Egyes madarak akár hat évre is eltűnnek, majd újra előkerülnek" – mondta Deidre Vercoe, a hatóság szóvivője.

Sirocco, a zöld tollú papagáj a veszélyeztetett fajokról készült BBC-sorozat, a Last Chance to See egyik epizódjában tűnt fel és tett szert világhírnévre, amikor dürrögni kezdett és "megkísérelt párosodni" az egyik filmessel. Az erről készült felvételeket több mint hétmillióan látták az interneten.

Sirocco azóta körbeutazta Új-Zélandot, meglátogatta a parlamentet és John Key korábbi miniszterelnök a "Fajfenntartás hivatalos madárszóvivője" címet adományozta neki.

Siroccót kézben nevelték, miután háromhetes korában légzőszervi betegséget kapott. Ezért a hím madár embernek hiszi magát, nem érdeklődik más kakapók iránt.

Becslések szerint a kakapókból, más néven bagolypapagájokból (Strigops habroptilus) már csak mindössze 150 példány él, kizárólag Új-Zélandon.

Siroccónak saját Facebook-oldala is van.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gifeket, videókat.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.