Élet+Stílus hvg.hu 2017. augusztus. 19. 17:45

Csupó Gábor: „Végül is van a filmben papa és pia is”

A Pappa Pia rendezőjének sem nagyon tetszik a saját filmje, de mint mondja, ezt kérték tőle a magyarok.

Csupó Gábor az origo.hu-nak adott elég önkritikus interjút, amelyben a címről elmondta, hogy a Filmalap ragaszkodott a Pappa piá-hoz. Ő ironikusabbra akartam venni az egész filmet, a rendezői vágatba ki is írta viccből a Pappa pia cím alá, hogy „Ennél jobbat sajnos nem tudtunk kitalálni”, de a Filmalap levetette.

„Azt mondták, úgy nem vennék komolyan a filmet, én meg azt, hogy ezt a filmet nem is szabad. Eredetileg kikacsintósabb irányba vittem volna az egészet, sok jelenetet leforgattunk, ami nem került be a végső verzióba. Nem vagyok elégedetlen a végeredménnyel, ezt a filmet kérték tőlem a magyarok, úgyhogy én ezt tettem le az asztalra.”

A forgatókönyvhöz nagyjából ragaszkodtak a forgatáson, de a dalok sorrendjét vagy magukat a számokat kicserélték, ha találtak olyat, ami jobban passzolt a filmbe, vagy ha nem kaptak jogot a felhasználásra. „Szerettünk volna az LGT-től is berakni számokat, de Presser Gábor nem adja ki az LGT dalait filmekhez.”

Csupó Gábor azt mondta: „Tisztában vagyok vele, hogy nem ezzel a filmmel fogunk tarolni Cannes-ban, de nem is ez volt vele a célunk. Mi csak egy egyszerű, szórakoztató, nyári közönségfilmet akartunk csinálni, és azt hiszem, ez sikerült.”

Számítottak rá, hogy a film címe és zsánere miatt a kritika nem lesz velük jóindulatú. „Nem esnek jól a kritikák, de erre számítottunk. A cím valakinek bejön, valaki lopásnak tartja, pedig csak egy szójáték, és végül is van a filmben papa és pia is, szóval illik hozzá.”

Azt már mi tesszük hozzá, hogy milliárdos állami támogatásból készült a film, a kritika egyöntetűen a földbe döngölte, de a közönség egyelőre szereti a zenés filmet.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.