A legújabb vizsgálatok szerint a csecsemő visszafordíthatatlan károsodást szenvedett, ezért a szülők feladják a jogi eljárást. A brit kisfiú ügye súlyos kérdéseket vet fel, a pápa és az amerikai elnök is megszólalt az ügyben.
Hamarosan levehetik a lélegeztetőgépről a súlyosan beteg kisfiút, Charlie Gardot, miután a szülők visszavonták a londoni felsőbíróságra beadott fellebbezésüket. A legutóbbi orvosi vizsgálatok szerint a gyerek visszafordíthatalan károsodást szenvedett. Az ügy hatalmas vihart kavart. A kisfiú öröklött mitokondriális - az izmok és más szervek elsorvadásával járó - betegséggel született, 11 hónapja gépek tartják életben a londoni kórházban, súlyos agykárosodása is van.
Az orvosok néhány hete bírósági végzést kértek arról, hogy levegyék a lélegeztető gépről a gyógyíthatatlan gyereket, szülei azonban az Egyesült Államokba akarták őt vinni, ahol egy újfajta kezelést alkalmaztak volna nála. Aztán kiderült, az eredetileg kinézett amerikai orvos kihátrált, azt mondta, túl rossz állapontban van a gyerek, így mégsem vállalta a kezelést. A londoni felső bíróság helyt adott a kórház kérésének, arra hivatkozva, hogy a gyerek gépekkel való életben tartása csak meghosszabbítja a szenvedéseit, miközben nincs esély a gyógyulásra. A brit bírói döntést megerősítette az Emberi Jogok Európai Bírósága is.
Beavatkozott Donald Trump amerikai elnök, felajánlva az amerikai kezelés lehetőségét, de megszólalt a pápa is, majd a Vatikán kórháza saját kutatásaira hivatkozva kezelést ajánlott fel a kisfiúnak. A gyerek külföldi gyógykezelésére nagyon sok pénz és támogató aláírás is összegyűlt. Az anya két hete még azt mondta, nekik, szülőként joguk van arra, hogy eldöntsék, a gyerek kapjon-e lehetőséget az életre, a világ minden részéről hét orvos támogatja őket, "van 10 százalék esély arra, hogy a kezelés működhet, az esélyt meg kell adni, nincs vesztenivalójuk."
A család ügyvédje most a BBC beszámolója szerint bejelentette, a szülők befejezik a jogi küzdelmet a gyerekük amerikai kezeléséért. "Kifutottak az időből" - mondta, "a szülők legnagyobb félelme bekövetkezett, túl késő van Charlie kezeléséhez." Egy múlt heti MRI vizsgálat mutatta ki, nincs esély a gyerek gyógyulására. A szülők egy alapítvány létrehozását tervezik, hogy "Charlie hangja" továbbra is hallható legyen.