Élet+Stílus MTI 2017. április. 05. 09:23

Látott már bébi sült? A Nyíregyházi Állatparkban most van egy (fotók)

A kis indai sül 105 napi vemhesség után, két hete jött a világra. Születéskor még nagyon puha tüskéi voltak, amelyek néhány óra után megkeményedtek.

Indiai sül (Hystrix indica) született a Nyíregyházi Állatparkban. A kölyköt már láthatják az állatpark látogatói.

A kis sül százöt napnyi vemhesség után, szőrös-sörtés bundával jött a világra két héttel ezelőtt – közölte Révészné Petró Zsuzsa, az állatpark szóvivője kedden. Tüskéi a születéskor még nagyon puhák voltak, de néhány óra után megkeményedtek. Az újszülött kölyök súlya körülbelül háromszáz gramm volt, szilárd takarmánnyal és tizenkilenc hetes koráig még anyatejjel is táplálkozik. 

A parkban élő három ivarérett állat és a kölyök éjszakai életmódot folytat. Mivel látásuk nem túl jó, szaglásukra hagyatkoznak, gumók, gyökerek, lehullott gyümölcsök és bogyók után kutatnak. Mint minden rágcsálónak, ennek a fajnak is egész életében nőnek a fogai. Annak érdekében, hogy rövidre koptassák, ágakat és csontokat is rágnak – tette hozzá a szóvivő.

Az Ázsia távol-keleti részén és a Közel-Keleten élő állat legfeltűnőbb sajátossága a test hát- és felső oldalát borító fekete-fehér tüskék sokasága. Ezek igen hatásosak támadás esetén, ha az állat veszélyben érzi magát, tüskéit felmereszti és hangosan zörgeti. A jellegzetes figyelmeztető, csörgő hangot az állat farkán lévő üreges tüskevégződések keltik. A hatalmas – olykor negyvenöt centiméter hosszúságú – tüskékkel komoly sérüléseket tudnak okozni ellenségeiknek.

Facebook / Nyíregyházi Állatpark
Facebook / Nyíregyházi Állatpark
Facebook / Nyíregyházi Állatpark
Facebook / Nyíregyházi Állatpark
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.