Élet+Stílus hvg.hu 2016. december. 08. 17:34

Megtermékenyített petesejteken marakodik volt párjával a híres színésznő

Emberi lénynek tekinthető-e a megtermékenyített petesejt? Ismét fellángolt az ezzel kapcsolatos vita az Egyesült Államokban, miután nyilvánosságra kerültek Sofia Vergara színésznő és volt férje, Nick Loeb perének részletei.

A kolumbiai származású Sofia Vergara egyebek mellett a Modern család című sorozatban szerepel, de a magyar nézők láthatták például a Szilveszter éjjel vagy a Csábítunk és védünk című mozifilmekben is.

Előző férjével, Nick Loeb üzletemberrel egy kaliforniai termékenységi klinikán végeztették el petesejtek mesterséges megtermékenyítését. Nevet is adtak kettőnek: Emma és Isabella. Szerződésben kötötték ki akkor, hogy egyikük sem tehet semmit a petesejtekkel a másik beleegyezése nélkül. 2014-ben azonban szakítottak, és a megtermékenyített petesejtek sorsáról nem tudtak megegyezni.

Loeb 2014-ben bírósági úton próbálta megszerezni a petesejteket, de nem járt sikerrel. Vergara hallani sem akar ugyanis arról, hogy béranya hordja ki a gyermekeket.

Az ügy azért bonyolult, mert a megtermékenyített petesejteket Kaliforniában tárolják, de a velük kapcsolatos dokumentumokat Louisiana államban állították ki, és az ottani szabályozás szerint a megtermékenyített petesejt már jogi személynek tekinthető.

Nick Loeb most újabb pert akasztott volt párja nyakába a petesejtek megszerzéséért. Ügyvédei egyebek mellett azzal érvelnek: annak idején mindketten azzal a céllal vágtak bele a mesterséges megtermékenyítési eljárásba, hogy annak sikere esetén megszülessen a gyermekeik. Ettől azonban egyelőre megfosztották őket.

Sofia Vergara ügyvédje viszont a korábbi megállapodásukra hivatkozik, amely szerint egyikük a másik hozzájárulása nélkül semmit sem tehet a petesejtekkel.

A színésznőnek egyébként korábbi házasságából született már egy fia. Most sem magányosan él: 2014-es szakítása után újra férjhez ment Joe Manganiello amerikai színészhez - írják a BBC oldalán.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.