Hogyan kerül egy kis falu iskolájának tantermébe Magyarország egyik legsármosabb színésze, napjaink egyik legnépszerűbb filmrendezőnője, valamint a Pannon sajtó- és információs igazgatója? A rejtély kulcsa: a Pannon Legendák.
Legendák márpedig léteznek. Minden településnek, falunak, városnak megvan a saját történelméhez, mindennapjaihoz kötődő históriája, amelyet az ott élők nagy becsben tartanak, megőriznek, időről időre felelevenítenek. A Pannon Legendák pályázat zsűrije Hollókő, Magyarország egyetlen, a világörökség részévé nyilvánított falva legendájának járt utána: a hollókői általános iskolában tartott különleges tanórán Kamarás Iván színművész és Goda Krisztina filmrendező nem csak legendákról, hanem többek között a filmkészítés titkairól is beszélgetett a tanulókkal.
„Minden településen vannak generációról generációra szálló történetek, amelyeket a gyerekek a Pannon segítségével most akár filmszalagon is megőrizhetnek nem csupán magunknak, hanem a következő nemzedéknek is. A filmes eszköztárral kifejezhető, leképezhető mindaz, ami ma csak szájhagyomány útján terjed” – mondta el Hollókőn Kamarás Iván.
A település mindössze 19 fős általános iskolájának tanulói saját legendájukról, a hollókői várról meséltek, beszélgettek a különleges tanórán.
„A filmkészítés egy szakma, aminek a rejtelmeibe a gyerekek a Pannon Legendák segítségével játékos formában tekinthetnek be. Fejleszthetik kreativitásukat, alkotókészségüket – ki tudja, talán közülük kerül ki a jövő filmrendező-nemzedéke” – tette hozzá Goda Krisztina.
A Pannon az ország lakosságának 99%-a számára biztosít szélessávú, e-mailezésre és böngészésre megfelelő sebességet biztosító mobilinternetet. A Pannon célja a projekttel, hogy az alacsony internet-ellátottságú területekre, a vidéki kistelepüléseken élőkhöz is eljuthassanak a világháló nyújtotta előnyök.
Bővebb információ a pályázatról itt található.