Leállt az orvosi ügyeleteken használt informatikai rendszer, mindent kézzel kell dokumentálni
Egy orvos szerint a helpdesket se tudják elérni munkaidőn kívül, ami különösen kellemetlen a háromnapos hétvégén.
Egy orvos szerint a helpdesket se tudják elérni munkaidőn kívül, ami különösen kellemetlen a háromnapos hétvégén.
Lehet, hogy hosszú távon is szükség lesz a „rásegítő munkaerőre”.
Nem lesz ügyeleti pontja a mentőszolgálatnak a kerületben, az önkormányzat keresett megoldást a problémára.
Keczéry Attila, az orvoskamara titkára szerint lesznek majd olyan háziorvosok, akik 12 órán át lesznek felelősek a területükön élők ellátásáért.
A fővárosban 28 felnőtt- és három gyermekellátóhellyel indul az új rendszer, 14 mobil ügyeleti egységet is felállítanak.
Az egészségügyi elemző emellett úgy látja, hogy a mentőszolgálat egészen máshogy értelmezi a kiérkezési időt, mint ahogy kellene.
A tervezet a kamara által megkérdezett szakjogászok szerint ellentétes az Alkotmánybíróság, a Kúria és az Európai Unió bíróságainak korábbi döntéseivel, iránymutatásával.
A Magyar Orvosi Kamara azt kéri, halasszák el a budapesti ügyelet átalakítását.
2024 elejére ígérték, de még mindig nincs konkrét dátum. Az Országos Mentőszolgálat főigazgatója is csak annyit mondott, úgy véli, idén megtörténik az átállás.
A mentőszolgálat szerint így is ellátták a beteg gyereket a váci ügyeleten.
Meghalt egy egyéves porcsalmai kisfiú egy nappal azután, hogy a mátészalkai ügyeletes orvos hazaküldte a hányással és hasmenéssel küzdő gyereket. A helyi MSZP-s politikusok szerint a tragikus eset is azt bizonyítja, hogy rendszerszintű problémák vannak az egészségügyi ellátással.
Egy sürgősségi orvos szerint 10 százalékkal nőtt a betegforgalom az osztályukon, ezért az adott műszakban nem mindig tudják megvizsgálni az összes beteget.