5142 új állatfajt találtak a Csendes-óceán mélyén, úgy néznek ki, mint a földönkívüliek
Egy távirányítású robot segítségével térképezték fel a kutatók a Csendes-óceán azon térségét, ahol úgy vélik, rengeteg különös állatfaj él a víz mélyén.
Egy távirányítású robot segítségével térképezték fel a kutatók a Csendes-óceán azon térségét, ahol úgy vélik, rengeteg különös állatfaj él a víz mélyén.
A HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont (ATK) Növényvédelmi Intézete és a Magyar Természettudományi Múzeum (MTM) kutatói először azonosítottak két szárazföldi laposféreg- (planária-) fajt Magyarországon.
Egy szingapúri fedelesszárnyú, egy madagaszkári pókszabású és egy rég kihalt a házát a hátán fordítva hordó puhatestű is Petőfi nevét kapta a tudományos keresztségben.
Azt hitte, már mindent ismerünk? Nagyot téved: egy friss jelentés szerint még körülbelül 2,5 millió gombafaj várhat azonosításra, szerte a világban. Az új fajok zöme azonban veszélyeztetett, így már a felfedezés pillanatában a kihalástól fenyegetett kategóriákba kell sorolni őket.
A japán Kindai Egyetem tudósai négy új apró rovarszerű élőlényt, úgynevezett ugróvillás állatot fedeztek fel. Alig nagyobbak 1 milliméternél, de a környezet fontos részét képezik.
A jelenleg veszélyeztetett fajok védelmében is hasznosítható lehet az, amit a tudósok egy 46 000 évvel ezelőtt megfagyott féreg újraélesztésből tanultak.
Jól ismert növényről derült ki Borneón, hogy valójában egy új, eddig nem ismert különleges pálmafaj.
A déli féltekén korábban sosem látott kacsacsőrű dinoszaurusz egy eddig ismeretlen fajának maradványaira bukkantak a chilei Patagóniában, ahol számos értékes őslénytani leletet találtak az elmúlt években.
Nem hétköznapi módszerrel védi magát egy békafaj, amit most fedeztek fel Pápua Új-Guineán négy másik fajjal egyetemben.
Eddig nem ismert, két ősi erszényes faj megkövesedett maradványait fedezték fel ausztrál paleontológusok az észak-ausztráliai pusztaságban (Outback) végzett ásatásokon.
Egy átfogó kutatás részeként új orchideafajra bukkantak Japánban. Csak ezután jöttek rá, hogy a most azonosított faj példányai szinte mindenhol megtalálhatók, parkokban, sőt még erkélyeken is.
Tekintélyt parancsoló, késő-pleisztocén korszakban élő sas maradványaira bukkantak kutatók, jó eséllyel ez a valaha élt legnagyobb sas a Földön.