RTL: Van, aki hét évet is vár egy új vesére
A szakemberek szerint minden évben több beteg kerül a transzplantációs várólistára, mint ahányat lehúznak onnan.
A szakemberek szerint minden évben több beteg kerül a transzplantációs várólistára, mint ahányat lehúznak onnan.
A Marylandi Egyetem orvosai szerint fél-egy éven belül meghalt volna az az 58 éves férfi, aki most egy genetikailag módosított sertésszívnek köszönhetően kapott új esélyt az életre.
Az amerikai Revivicor olyan génmódosított sertést tenyésztett ki, amelynek veséje úgy funkcionál az emberben, mintha a saját szerve dolgozna. A eredmény igen biztató.
A kutatók Svédországban próbálják ki először embereken, hogy a Parkinson-kórban szenvedő betegek elhalt idegsejtjei helyére újakat ültetnek be.
A mesterséges embriók nem életképesek, ellenben rengeteg olyan sejt van bennük, amelyekből kifejlődnek a szervek.
A szervátültetések száma jelentősen csökkent a járvány első évében világszerte. A vese-, máj-, tüdő- és szívátültetések száma az első hullám ideje alatt 31 százalékkal esett vissza 22 vizsgált országban, míg 2020 végén 16 százalékos csökkenést észleltek a szakértők.
A beruházó szerint beteg volt, előbb-utóbb kidőlt, letört volna. A ligetvédők a faátültetést hibáztatják.
Az elmúlt tizenkét évben háromszorosára növekedett az élő donoros, vagyis a nem agyhalott, hanem élő ember szervével elvégzett átültetések száma Magyarországon – jelentette ki a Transzplantációs Alapítvány a Megújított Életekért kuratóriumának elnöke az M1 pénteki műsorában.
A Massachusettsi Általános Kórház fotóján Thomas Manning bostoni kórházi ágyán fekve kézmozdulattal válaszol arra a kérdésre, hogy érzi magát péniszátültetése után. A kórház május 16-án, néhány nappal az átültetés után jelentette be a műtétet, ez volt az első hasonló beavatkozás az Egyesült Államokban. A 64 éves férfi rákbetegség miatt vesztette el hímvesszőjét, és egy elhunyt donoréval pótolták az övét.
Az Oszakai Egyetemi Klinika orvosai eltávolították egy krónikus hasnyálmirigy-gyulladásban szenvedő páciens hasnyálmirigyét, majd elkülönítették belőle az inzulint előállító Langerhans-szigeteket, amelyeket visszaültettek a beteg szervezetébe – számoltak be az eredményről a kórház képviselői szerdán. Ilyen műtétet hasnyálmirigy-gyulladásban szenvedő betegen most először végeztek Japánban.
A világon először hajtottak végre középső tüdőlebeny átültetést élő donorból Japánban: egy édesanya tüdejének egy részét ültették át sikeresen hároméves fiába az Okajamai Egyetemi Kórházban - jelentette a japán hírügynökség.
Nem sikerült a világ első négyes végtagátültetése, amelyet pénteken hajtott végre egy 52 fős orvoscsoport egy törökországi klinikán. Mind a négy végtagot el kellett távolítani a szövetek kilökődése miatt.