A kínai elnök mellett május 9-én Orbán Viktor és Rogán Antal munkahelyén, a Karmelitában járt a TV2 hírigazgatója és a Mediaworks egyik vezetője is. Nem először fordul elő, hogy a kormánybarát média vezetői egymásnak adják ott a kilincset.
Nem tekinti magát közszereplőnek a kormánymédiában is rendszeresen szereplő Georg Spöttle, így a kommunista rezsim titkosszolgálati iratait őrző levéltárban egyelőre nem lehet betekinteni az esetlegesen róla keletkezett dokumentumokba. Egyelőre Bogár László közgazdásszal, és egy oroszpártinak tartott, ismert külpolitikai újságíróval, Stier Gáborral kapcsolatban is falakba ütköztek azok a civilek, akik az érintettek múltjára kíváncsiak. Korábban ugyanígy hárított Nógrádi György, valamint a fideszes sajtó bulvárpápája, Ómolnár Miklós is.
A fideszes médiából jól ismert Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő és a fideszes médiát alakító Ómolnár Miklós bulvárpápa sem tartja magát közszereplőnek, így akadályozva azt, hogy civilek hozzáférjenek az állambiztonsági levéltárban a róluk esetleg megtalálható anyagokhoz. A civilek a bírósághoz fordultak, Nógrádi esetében első fokon már ki is mondta a Fővárosi Törvényszék, hogy közszereplő. Ómolnár Miklósról később születhet döntés.
A Bors bulvár és magazin divízió igazgatója egy videóban mutatta be azokat a szerződéseket, amelyekről szerinte azt állította az Európai Bizottság, hogy nem léteznek.
Ómolnár Miklós újságíróként kezdte pályáját, majd a rendszerváltás idején a Kisgazdapárt egyik emblematikus személyisége lett, majd visszatért a sajtóvilágba. A HVG 1991 áprilisában készített vele portréinterjút, ezt közöljük most újra, változtatás nélkül. /// Sorozatunk a modern Magyarország meghatározó évének meghatározó szereplőiről szól.
Háromból három sajtópert nyert meg nemrég a diáklány az őt lejáratni próbáló kormányoldali lapok ellen, erre azok újabb támadást indítottak ellene. Ráadásul olyan, az ellenőrzőjéből származó információkat vetnek be ellene, amiket a bírósági tárgyalásokon tudtak meg, hiszen csak így tudta cáfolni, hogy bukásra állna.
Az Origo, és a Lokál után a karaktergyilkos támadást eredetileg elindító Ripost elleni sajtópert is megnyerte első fokon Nagy Blanka, akit a kormányközeli lapok azzal próbáltak lejáratni, hogy több tárgyból is bukásra áll. Ez azt jelenti, hogy a bíróság kimondta: Ómolnár Miklós lapjának is le kell hoznia a hazugságokat helyreigazító közleményt.
Tavaly év végén egy kalap alá terelték a kormányhű médiumokat, 476 sajtótermék került a Közép-európai Sajtó és Média Alapítványhoz. Most egy Bors bulvárnapnál körbeküldött levél szerint tovább formálódhat a médiagömböc.
A mára már üzletemberré változott fitneszguru azt mondja, nála csak öt dologról kell lemondania annak, aki fogyni akar, miközben ő előszeretettel vacsorázik velős pirítóst éjfélkor. Azt állítja, százezer embert fogyasztott már le, de még soha nem keresték, hogy legyen a kormányzati felelőse a fogyásnak, és a szocialista kormányok kifejezetten csúnyán néztek rá, miután Deutsch Tamás kitüntette. Ő is hülyeségnek tartja, hogy a citrom lenne a rák ellenszere, mégis megosztotta az álhírt. Szerinte nincs felelőssége abban, mit hisznek el neki a követői. Szó lesz még csalókról, rendszerváltásról, kórházakról és stadionokról is. Interjú.