Besárgult a csapvíz Jászberényben, de a szolgáltató szerint minden rendben
A jelenség napokon át sokkolta a helyi lakosokat, a szolgáltató soron kívül vizsgálta ki az ügyet.
A jelenség napokon át sokkolta a helyi lakosokat, a szolgáltató soron kívül vizsgálta ki az ügyet.
Kevés a tóban a víz, sok az elpusztult alga, emiatt lett sárgásbarna. Amúgy rendben van.
A kellemetlen szagot kékalga okozza a vizsgálatok szerint.
Egyre kevesebb az édesvíz, és ez különösen nagy gondot okoz Afrikában és Ázsia déli, délkeleti országaiban.
A vízminőséggel már az olimpián is komoly gondok voltak.
Az olimpián az ötödik helyen végzett nyíltvízi úszó a Dunában már megtapasztalta, milyen erős lehet a folyóvíz sodrása, ez nem is érte meglepetésként. Azt mondta, sok vizet nyelt, pálinkával igyekszik fertőtleníteni.
Az olimpia idején hatalmas nemzetközi figyelem irányul a Szajnára, főleg a vízminőség körüli mizéria és a triatlonosok megpróbáltatásai miatt. Mennyire lenne reális úszóversenyt rendezni a Dunában? Miért nincsenek Budapesten jó minőségű, megfizethető strandok, miközben a fürdőbe járás egyre inkább luxus? A Valyo Egyesület szakértőivel beszélgettünk.
A nők szerdai triatlonversenye utánra halasztották a férfiakét, mert a megengedettnél szennyezettebb volt a Szajna vize hajnalban.
Lementünk a Szajna partjára, hogy megnézzük, megszagoljuk a folyó vizét, amelynek a minősége rengeteg fejfájást okoz az olimpia szervezőinek, meg a triatlonosoknak és a nyílt vízi úszóknak.
Továbbra sem dőlt el, hogy az olimpia nyíltvízi versenyeit és a triatlonosok úszóversenyét a Szajnában rendezik-e, de az legalább már biztos, hogy a szervezőknek van B tervük.
Nincs hőmérsékleti rétegződés a tóban, így egyelőre algavirágzás sem, hiába vált langymeleggé a vize a hőhullámban. De azt tudja, mitől látjuk türkiznek a Balatont?
Anne Hidalgo azokat akarta megnyugtatni, akik a nyíltvízi úszók és a triatlonisták egészségéért aggódnak.