Jámbor András: 180 ezerrel nőtt egy év alatt azoknak a száma, akik ellen végrehajtás zajlik
Összesen 670 ezer ember ellen folyik jelenleg végrehajtási eljárás Magyarországon.
Összesen 670 ezer ember ellen folyik jelenleg végrehajtási eljárás Magyarországon.
OG Duck, azaz Kalocsai Krisztián a Facebookon közvetítette az eseményeket.
A Schadl-ügyben a bűnösségüket korábban már beismerő szereplők, köztük végrehajtók büntetési tételeit tárgyalta a másodfokú bíróság. Az első fokon kiszabott büntetéseket az ügyészség súlyosbítaná, az ügyvédek viszont egyetértenek abban, hogy Schadl György a valódi bűnös. A vádlottak pedig megbánták, amit tettek.
„Nem tudom, kit értesítettek, és kit nem, én most értesítek róla mindenkit, hogy ezt az ingatlant a mai napon mindenkinek el kell hagyni” – mondta egy hangosbemondóba a soroksári Qualitas nevű alapítványi gimnázium keddi kiürítésekor a végrehajtó.
További 1,25 millió inaktív ügy is van, ami nincs lezárva. Jámbor András ellenzéki képviselő szerint ez már-már egy “végrehajtási válsághelyzet”, ezért új végrehajtási törvényt sürgetett. Felvetette a végrehajtói rendszer államosítását, illetve azt, hogy legyenek végrehajtói különbíróságok.
Szigorúan titkos új nyomozást folytat egyes végrehajtókkal szemben az ügyészség. Máig nem derült ki, tett-e ígéretet a Fővárosi Törvényszék elnöke Schadl Györgynek egy bíró ellehetetlenítésére.
Schadl pénzmosással vádolt felesége keresett az egyik legjobban.
Egy hangfelvétel alapján valakik utasíthatták a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökségét, hogy maradjanak posztjukon azután is, hogy megbukott korrupció miatt a kar volt elnöke, Schadl György.
A végrehajtói kar rendkívüli közgyűlésén éppen az az öt személy jelentkezett Schadl György és társai lemondása után az új elnökségbe, akiknek a neve előre kiszivárgott. Az „ötösfogat” megválasztása borítékolható, de most szavaznak róluk. Az öt közül az egyik Varga Judit igazságügyi miniszter egykori egyetemi évfolyamtársa.
Felfüggesztett börtönbüntetést, pénzbírságot kaptak, és öt évig eltiltották a végrehajtástól azokat, akik beismerték bűnösségüket a Schadl-per előkészítő ülésén. Schadl és Völner tagadja bűnösségét.
Schadl György másfél éve letartóztatásban van, mégis csak most, a büntetőügye megindulása előtt mondott le pozíciójáról.
Védője szerint a végrehajtói kar elnökének cellájában emberi ürülékkel volt bekenve a fal.