A végrehajtói kar rendkívüli közgyűlésén éppen az az öt személy jelentkezett Schadl György és társai lemondása után az új elnökségbe, akiknek a neve előre kiszivárgott. Az „ötösfogat” megválasztása borítékolható, de most szavaznak róluk. Az öt közül az egyik Varga Judit igazságügyi miniszter egykori egyetemi évfolyamtársa.
Százhetven végrehajtó jelent meg a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) csütörtök délelőtt 10 órára meghirdetett rendkívüli tisztújító közgyűlésére, amelynek az elején – egy rövid időre – megjelent a köztestületet felügyelő állami szerv, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) elnöke, Biró Marcell, és helyettese, Nagy László.
A számlálóbizottság elnökének Jeney Orsolyát választotta a közgyűlés – ő 2017 óta végrehajtó, de előtte az igazságügyi tárca helyettes államtitkára volt, aki a végrehajtói rendszer 2015-ös reformja idején – ekkor lettek kamarából kar, vagyis köztestület – is kulcspozícióban volt. Jeney vezetésével számolják tehát össze a szavazatokat majd, a szavazást fél 12 körül kezdték meg.
A hvg.hu helyszínről származó információi szerint öt jelölt jelentette be az indulását, és mivel az alapszabály szerint muszáj öttagú elnökséget választani, mind az ötük megválasztása borítékolható. Az ötök neve egyébként már egy hete kiszivárgott, amikor a hvg.hu-hoz és Hadházy Ákos független képviselőhöz is eljutott egy érdekes levél, amit utóbb annak aláírója és maga a végrehajtói kar is hamisítványnak, de legalábbis nem minden részletében pontosnak nevezett. Amiben pontos lehetett, az az öt jelölt.
A végrehajtói kar tisztújításán indulók neve stimmelhet, de „senki nem olyan hülye", hogy a választás lepacsizását körlevélben tudassa
„Ilyen levelet én nem írtam, a találkozó meg se történt" - mondta a hvg.hu-nak Petris Csaba végrehajtó, aki szerint visszaéltek a nevével, így kaphattak a kollégái egy körlevelet, benne a minisztériummal állítólag előre egyeztetett új elnökség névsorával, hogy rájuk kell majd szavazni.
Az indulók egyike, Lupkovics Beáta, az elnökséget a hírek szerint ambicionáló végrehajtó egyébként Varga Judit miniszter évfolyamtársa volt, egyszerre végeztek a jogon Miskolcon, 2004-ben. Az elnökségért induló öt tag közül az első kettő a bíróság előtt álló Schadl György vezette előző elnökségnek is tagja volt:
- Kovássy Szabolcs
- Papp Gábor
- Ódor Gergely István
- Kósa Zoárd
- Lupkovics Beáta
A végrehajtó kollégák egy részének postán eljuttatott körlevélben (ez az, amelyet hamisítványnak titulált a kar), az az állítás fogalmazódott meg, hogy az ott szerelő ötfős névsor (amely tehát megegyezik azokkal, akik információink szerint valóban indultak) le van már egyeztetve a minisztériummal, és azt tanácsolják, hogy rájuk kell majd szavazni.
Május 25-ére hívták össze a rendkívüli tisztújító közgyűlést, ahol a végrehajtók új elnökséget választanak, miután az öttagú testület április 27-én lemondott. Köztük Schadl György elnök is, aki az öt elnökségi tagból egyedüli vádlottja a május 16-án kezdődött büntetőpernek, amelyen nem vallotta magát bűnösnek, a szintén vádlott feleségét pedig nem is érdekli a tárgyalás. Schadlt azzal vádolják, hogy Völner Pál exállamtitkárt 83 millió forinttal lefizette, a végrehajtókat pedig éveken át sarcolta, amivel 900 milliós illegális jövedelemre tett szert.
Éppen a közgyűléssel egyidőben zajlott egyébként a Fővárosi Törvényszéken a Schadl-Völner per bírósági tárgyalása is, amelynek friss fejleményeiről itt írtunk bővebben:
Schadl-ügy: „Gazdi" mindent tagadott a bíróságon, szerinte nem is úgy volt a kamu emberrablásos sztori, ahogy a vád állítja
R. Róbert 18 éve ismeri „Gyurit", viszonyuk közeli, naponta beszéltek - derült ki a Schadl-Völner-per harmadrendű vádlottjának meghallgatásán. R. Róbert bizalmi viszonyba került az ügy tizenharmadrendű vádlottjával is, de elmondása szerint nem verte át, a kamu emberrablás ügye szerinte egészen másképp történt, mint ahogy azt a vád állítja. Völner Pált viszont R.