Újabb vádat emeltek Schadl György ellen, amiért nem jelentett be egy korrupciós ügyet
Egy végrehajtójelölt az irodája nyereségének 85 százalékát adta volna Schadl alkalmazottainak, amiért kedvezően bírálták el pályázatát.
Egy végrehajtójelölt az irodája nyereségének 85 százalékát adta volna Schadl alkalmazottainak, amiért kedvezően bírálták el pályázatát.
Mások mellett Földi László kormánypárti országgyűlési képviselő fia is végrehajtói kinevezést kapott, így a politikus rokona hamarosan saját irodát nyithat – értesült a HVG. A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága összesen tizenöt pozíciót hirdetett meg, ezek közül több is azután üresedett meg, hogy vádat emeltek a Schadl-ügy érintettjei ellen. Földi László a HVG-vel azt közölte, büszke a fia sikerére.
Hiába folyik a korrupciós per a Schadl–Völner-ügyben, az egykori fővégrehajtó idején kialakított módszerek tovább élnek, sőt a jelek szerint a rendőrségi nyomozásokra is hatnak.
Tovább gyarapította vagyonát a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar – derült ki a szervezet 2023-as évre vonatkozó gazdasági beszámolójából. Az adózott eredmény (nyereség) ugyan csaknem 340 millió forinttal csökkent az egy évvel korábbihoz képest, de még így is meghaladta az 1,07 milliárd forintot. Bankbetétben 6,8 milliárd forintot tartanak.
Július végén alapították azt az épületfelújítással foglalkozó céget, amelyben Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar korábbi elnöke is tulajdonos lett – értesült a HVG. A T&B Future Energetikai Kft.-nek három tulajdonosa van, főtevékenysége pedig egyéb épületgépészeti szerelés. A korrupciós bűncselekmények elkövetésével vádolt Schadl György lapunknak azt mondta, terveik szerint lakossági vagy kisebb ipari munkákat vállalnak majd.
Takács Katalin neve többször előkerült a Schadl–Völner-ügy nyomozati anyagaiban, de a hatóságok nem emeltek ellene vádat.
A nyereségcsökkenés Schadl György feleségét is érinti: míg 2022-ben 250 millió forintos adózott eredménnyel zárt, tavaly „csupán” 87 millió jött neki össze.
A Schadl–Völner korrupciós botrányban érintett, a perben vádlott végrehajtóknál kirívó bevétel különbségeket találni, holott működik egy automatikus ügyelosztási rendszer a végrehajtói karnál éppen azért, hogy ilyen ne legyen.
Évek óta új szoftvert kellene használnia a Magyar Bírósági Végrehajtói Karnak, mégis a régivel dolgoznak, amelyről tudják, hogy elavult és sebezhető. Pedig milliárdokért készült egy új, csak nem fizették ki teljesen, így most pereskednek. A Schadl György vezette kar történetének legdrágább beszerzése után kutatva felbukkant Völner Pál, Rogán találmányos cége, a szerverterembe pedig betört a víz. A végrehajtói kar szerződéseiről szóló cikksorozatunk harmadik része.
A Schadl György vezette végrehajtói karral is milliárdos szerződéseket kötő, rendkívüli karriert befutó Magno Studio csillaga a jelek szerint leáldozott, a cég tulajdonosának azonban valószínűleg nincs miért aggódnia. Horváth László új érdekeltsége milliárdos állami támogatással épít gyárat Marcaliban, hogy műtéti szettekkel lássák el az egészségügyi intézményeket. De hogy jutott 55 milliárdhoz a cég, és mit tudni a tulajdonosáról? Cikkünkben bemutatjuk.
A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar nyolc év alatt több mint 15,5 milliárd forintért szerződött különböző cégekkel, derül ki abból a szerződéslistából, amelyet a hvg360 bíróságon perelt ki. Jelentős megbízásokat kapott több NER-es “udvari szállító” is, feltűnik a cégek körül Habony Árpád egy rokona, Orbán Győző egy ismerőse és birkózótársa, itt van egy jól ismert Balásy Gyula-cég, de még a Rogán "találmányáról" elhíresült Hunguard is. A listát és szereplőit háromrészes cikksorozatban dolgoztuk fel.
Háromezernél is több volt az elárverezettek közül lakóingatlan.