Kínába irányult a legtöbb külföldi működőtőke-befektetés 2020-ban
Annak ellenére is, hogy eközben világszerte majdnem felére csökkent a tőkebefektetések mennyisége.
Annak ellenére is, hogy eközben világszerte majdnem felére csökkent a tőkebefektetések mennyisége.
A korábbi befektetésekkel együtt az AImotive tőkeereje 75 millió dollár fölé emelkedett.
Hét európai országban indít jegyértékesítő rendszert a magyar cég.
Német kormánykörökben attól tartanak, hogy a kínai befektetők stratégiai jelentőségű tudáshoz akarnak hozzájutni, amihez szinte kifogyhatatlan a kínaiak tőkeellátottsága.
Az Eximbank magántőkealapja 300 millió forinttal szállt be a divatcégbe. Megkérdeztük, mire költik ezt a pénzt, hogyan kívánják növelni az eladásokat. A vállalkozás ugyanis néhány év alatt megsokszorozta bevételét, egyelőre a terjeszkedés több költséggel jár, mint amennyi befolyik a kasszába.
A magyar Helpy online takarításközvetítő startup tavaly szeptemberben indult, most pedig közel 50 millió forint tőkebefektetéssel már a kelet-európai piacok felé kacsintgat.
Egy cseh vállalat feltalálta az internetes és a hagyományos divatáru-kereskedelem hibridjét: van is fizikai boltja, meg nincs is. Eddig bejött a modell, a bolt beindult Szlovákiában és Romániában is, a cég árbevétele három év alatt 720 százalékkal nőtt, és mivel van pénz a terjeszkedésre, hamarosan nálunk is megjelenhet.
Majdnem 5 százalékkal csökkentek a tőkebefektetések Oroszországban novemberben.
Egy izraeli vállalkozó 2 millió dollárt gyűjtött össze magánbefektető társaságoktól úgy, hogy prezentációjában egyértelműen közölte, még nincs meg az ötlet, mire költi majd a pénzt.
A belépéstől az exitig jól nyomon követhető a kockázati tőke útja, de nem biztos, hogy mindenki számára nyilvánvaló, hová kerül a sikeres exit után visszanyert, és a hozammal kiegészített összeg. Mivel egy tőkealap jobb esetben hosszabb ideig működik, mint egy befektetés időtartama, a sikeres exitek után visszanyert összegekkel általában el kell számolni a tulajdonos felé.
Továbbra is visszaesőben van a külföldi működő tőkebefektetések értéke Kínában, a háromnegyed éves adatok 3,8 százalékos csökkenést mutatnak az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest - jelentette a kínai kereskedelmi minisztérium pénteken.
Az elmúlt több mint 20 év alatt 420 tranzakcióban közel négymilliárd dollár kockázati- és magántőkét fektettek be Magyarországon.