Nem szabad félvállról vennünk az alvászavart! Ha ugyanis krónikussá válik, ettől nem pusztán álmosak lehetünk másnap, de hosszú távon igencsak ronthatja képességeinket.
Érdemes odafigyelni néhány tünetre, előfordulhat ugyanis, hogy önnél is jelentkezik a hőkimerülés a forró nyári időben. Mutatjuk, mik a figyelmeztető jelek, és mit tehet, ha észleli magán őket.
Egy hónap leforgása alatt a globális fertőzések több mint negyedéért lett felelős a koronavírus új variánsa, a JN.1. Mutatjuk, mi mindent érdemes tudni róla.
Ha csak egyetlen olyan betegséget kell megneveznünk, amely a nők jelentős részét érinti élete során legalább egyszer, kortól függetlenül, akkor sokan a felfázást jelölnék meg. Kellemetlen tünetei bármikor megjelenhetnek, ezért érdemes odafigyelnünk már a legelső gyanús jelekre, hogy ne legyen komolyabb a baj.
A különböző bőrápolási rutinok egyre népszerűbbé válásával már az is jól ismeri a hialuronsav hidratáló hatását, akit korábban még egy arckrémre se lehetett rábeszélni. Azt viszont már kevesebben tudják, hogy a kozmetikai iparon túl is vannak előnyei, és a változó korban, hüvelyszárazság esetén szintén segíthet a tünetek enyhítésében. Hogy hogyan? Elmagyarázzuk!
A legtöbb nő életében legalább egyszer szembesül a felfázás kellemetlenségeivel. Előfordulhat, hogy csak nehezen tud megszabadulni a tünetektől, sőt újra és újra visszatérhetnek a panaszok. Éppen ezért különösen fontos, hogy azonnal reagáljunk, és a legújabb szakorvosi ajánlásoknak megfelelően már az első tünetek megjelenésekor segítsük szervezetünk védekező mechanizmusait a megfelelő folyadékfogyasztással, valamint válasszunk az elérhető vény nélküli növényi készítmények közül. De miért ennyire sürgős a kezelés, és miért nem feltétlenül javasolt az azonnali antibiotikumkúra? Cikkünkből kiderül!
Az alvászavarokkal küzdő emberek 16 százalékkal nagyobb eséllyel kapnak stroke-ot, mint azok, akik jól alszanak – derül ki egy új amerikai tanulmányból.
Összesen öt maláriás megbetegedés történt Texas és Florida államokban Amerikában, a szakemberek szerint azonban alacsony a kockázata annak, hogy továbbterjedjen a fertőzés.
A Semmelweis Egyetem másfél évig fejlesztette az ingyenes programot. Az orvosi diagnózist nem helyettesíti, de a szülőknek így is komoly segítség lehet.
A koronavírus új, XBB.1.16 változata, az Arcturus a jelek szerint nemcsak lázat, köhögést és légszomjat eredményezhet, de olyan tünetet is produkálnak a fertőzöttek, ami az eddigi fertőzések csupán 1–3 százalékára volt jellemző.