Új színházat hoz létre a kormány az Erkel Színház helyén
A jövőre több mint 3,5 milliárddal gazdálkodó színházat Cseke Péter és Szente Vajk vezeti majd. Az Operaháztól elveszik az Erkel Színházat.
A jövőre több mint 3,5 milliárddal gazdálkodó színházat Cseke Péter és Szente Vajk vezeti majd. Az Operaháztól elveszik az Erkel Színházat.
A mára íróként és filmesként is csaknem elfeledett Thurzó Gábort vonzották a kényes témák és tabuk. A melegség témáját a magyar szépirodalomban elsőként tárgyaló regényét, A hal és a hálót Zsótér Sándor állította színpadra a Trafóban.
Megkeresték, előbb rábólintott, de aztán látva a rosszallást inkább mégsem száll be az SZFE-n indítani szándékozott zsidó színházi képzésbe a Kossuth-díjas rendező.
A Gólem Színház szerint az egész amúgy is egy égbekiáltó butaság.
Amiről nem beszélünk, az nincs – ezt tapasztalta meg Szalontay Tünde, aki érezte, hogy valami nincs rendben, de csak felnőtt fejjel szembesült az igazsággal. Traumáját újra és újra kijátssza magából a Jurányi színpadán a Született: Wágner Emese című monodrámájában.
A történelem menetét megváltoztató döntések, a tudomány és morál dilemmái feszülnek egymásnak a francia szerző, Cyril Gely sikerdarabjaiban, amelyek a krimi izgalmával szembesítenek két nézőpontot, személyt, sorsot. Két színművét, a Diplomáciát és A Díjat a Rózsavölgyi Szalonban adják elő.
Az Alföldi Róbertet is tagja között tudó csapat belefáradt a fennmaradásért vívott harcba, a budai Átrium öt színház konzorciumaként működik tovább, Pintér Béla társulatára alapozva. A Kultúrbrigád és a színházépület tulajdonosai a tavalyi elválás körülményeiről is beszélnek.
A szeptemberben elhunyt Hegyi Árpád Jutocsa „keserűsége fölé egy igen stílusos fellengzősséget vont” a rá emlékező rendező szerint.