Élet+Stílus hvg.hu 2024. december. 14. 20:15

„Faji előítéletekkel teli” kiabálásba kezdett egy néző Molnár Áronék darabja után

A férfi aljas hazugságnak nevezte a fikción alapuló darabot.

„Hány arab gyilkolt, meg erőszakolt, meg…” – ezt kezdte kiabálni egy férfi a Loupe Színházi Társulás egyik pilisvörösvári előadásának tapsrendje közben. Az Árvák című darabban Lengyel Tamás, Lovas Rozi és Molnár Áron szerepel, utóbbi próbálta megnyugtatni a férfit.

Egy ponton egy másik néző megkérdezte, ez is a darab része-e, miközben Molnár elmondta, nagyon örülnek neki, hogy az előadás gondolatokat ébreszt, emóciókat vált ki a nézőkből, ez egy jó hír. A férfi egyre csak folytatja, szerinte ez nem emóció, a darab pedig „aljas hazugság”. A jelenetről készült videót a Facebook-on osztotta meg a társulat:

Mint írják, az Árvák című előadásuk a gyűlöletkeltésről, a szeretetnélküliségről és ennek beláthatatlan következményeiről szól. „Bár a saját igazának jószándékú bebizonyítása lehetett a célja, mégis faji előítéletekkel teli, erőszakos megszólalásokat intézett a közönség és a színészek felé” – írták a férfi kiabálásáról. „Mi hiszünk abban, hogy a Szabad Színház az első lépés lehet a Szabad Párbeszéd felé, amiben meghallgatjuk egymást és a különböző nézőpontok megértésére törekszünk, mi, a Loupe alkotói továbbra is ezért fogunk dolgozni” – tették hozzá.

A Dennis Kelly által írt kamaradráma egy lebilincselő krimi történetén keresztül mesél az előítéletekről, a gyűlöletkeltésről, a társadalmi rétegek szétszakadásáról, a társadalomban pattanásig feszülő félelemről és bizonytalanságról, vagyis arról, ami a legjobban meghatározza a mindennapjainkat – írja a darabról a Színház Online.

A Loupe Színházi Társulás alapítóival, Horváth János Antallal és Lengyel Tamással novemberben beszélgetünk a HVG Címlapsztori rendezvényén, ezt itt tudják visszanézni:

Lengyel Tamás: Az ember nem hivatkozhat egzisztenciális okokra meg családra, ha változást akar

Mit jelent a valódi színházi függetlenség, és miért egyedülálló jelenség ez Magyarországon? Szimpátiát vagy inkább ellendrukkolást vált ki a szakmából, hogy önfenntartó módon is működhet egy színház? Milyen előadást érdemes csinálni azoknak, akik A mi kis falunk színészei miatt érkeznek a nézőtérre? A Loupe Színházi Társulás alapítóival, Horváth János Antallal és Lengyel Tamással beszélgetünk a HVG Címlapsztori rendezvényén.

Élet+Stílus Nemes Nikolett 2024. december. 14. 20:00

Hasonlíthattak Sophia Lorenre vagy Brigitte Bardot-ra, de csak egy bizonyos dekoltázsmélységig – ilyen volt nőnek lenni a szocializmusban

Miért számított az ötvenes években magánlázadásnak a rúzsos száj, a festett haj és a pirosra lakkozott köröm? Milyen volt az a darabka Nyugat, amit Zalatnay Sarolta és Koncz Zsuzsa hozott be az országba a táncdalfesztiválokon? Miként működött a seftelés a szépségiparban? És a sufnituning, aminek halálos áldozata is lett egy Népszínház utcai állami fodrászatban? Erről beszélgettünk Magyari Hajnalkával, a Trendi nő a szocializmusban című könyv szerzőjével, aki azt is elmondta, mi volt a valós ára annak, hogy két kiló krumplinak megfelelő összegért már be lehetett ülni egy arckezelésre.