Szeret napközben szunyókálni? Az orvosok mondják: nehogy baj legyen belőle
Anonim adatokat elemezve jutottak brit szakemberek érdekes összefüggésre a napközbeni rendszeres szunyókálás és bizonyos szív- és érrendszeri betegségek között.
Anonim adatokat elemezve jutottak brit szakemberek érdekes összefüggésre a napközbeni rendszeres szunyókálás és bizonyos szív- és érrendszeri betegségek között.
A napi rendszerességgel szunyókálók vérnyomása észrevehetően csökken azokéhoz képest, akik nem élvezhetik a délutáni szieszta előnyeit – állapították meg görög kutatók.
Ha van 15-20 percünk napközben arra, hogy feltöltődjünk, akkor a kutatók azt javasolják: előbb igyunk meg egy kávét, majd dőljünk le egy rövid szunyára. Hülyeségnek hangzik? Pedig ez a módszer hatékonyabb, mint a kávészünet és a szundítás külön-külön.
Megdőlt a mondás a világ legdurvább munkahelyi taposómalmainak otthont adó metropoliszban, ahol a kíméletlen üzleti ütközetek után jön a csábító este majd az éjszaka. De mikor alszanak a város lakói?
Madridban nyílt meg ez a hely - várjuk a budapesti franchise-t.
Azt tudtuk, hogy az óraátállítás utáni napokbantöbb közlekedési baleset történik, mint máskor, de most kiderült: a bíróságon is szigorúbb ítéletek születnek ilyenkor. A bekapcsolt telefon pedig akkor is kialvatlanságot okoz, ha nem jön se hívás, se üzenet. De mire figyeljünk még?
A délutáni szunyókálás nem a legjobb eszköz, hogy lenyűgözzük a főnökünket, de nemcsak memóriánkat, munkahelyi teljesítményünket is javíthatja.
Ha egy kívülálló délután fél három tájban betoppan egy hivatali helyiségbe és ott szunyókáló tisztviselőket lát, alighanem elszörnyed. Lusta, naplopó, a fizetésükért meg nem dolgozó társaságnak titulálná őket.
Különös összefüggést találtak japán kutatók a napközbeni hosszú szundikálások és a cukorbetegség között.
A rendszeres délutáni szieszta bevezetését javasolja egy új kutatási eredmény, amely szerint a napközbeni alvás a vérnyomást és a szív- és érrendszeri problémák kockázatát is csökkentik.
Mindannyian ismerjük a délutáni rövid alvás áldásos hatását: frissebben, energikusabban folytatjuk utána a napot. Ám nem mindegy, mennyi időt szánunk a délutáni szunyókára. A túl sok és a túl kevés is fordítva sülhet el. Mi az ideális?
Az olaszok hatvannyolc százaléka az ebédet tartja a legfőbb étkezésnek, és 74,3 százalék mindennap otthon ebédel - derül ki az Istat olasz statisztikai hivatal adataiból.