Kibújt a szög a zsákból, mégis lehet majd fizetéscsökkentésre használni a tanárok teljesítményértékelését
A PSZ azt álltja, hogy a kormány a szemükbe hazudott.
A PSZ azt álltja, hogy a kormány a szemükbe hazudott.
Ha pedig úgy szól a kérdés, jó-e, hogy Pintér Sándorhoz tartozik a közoktatás, vagy jó-e, hogy az EU-s pénzekhez köti a kormány a pedagógus-béremelést, akkor sorrendben 31 és 38 százalékos az elégedetlenség a fideszesek körében. Mindez a Pulzus Kutató és a Szülői Hang közös, reprezentatív felméréséből derül ki. Összességében a válaszadók többsége elutasítja a státusztörvény lényegi elemeit, és háromnegyedük szerint nagyon nagy probléma a pedagógushiány.
Tudunk olyan igazgatóról, aki a tankerülethez fordult, miután több kollégája méltatlan ajánlatot kapott.
Szeptember 15-ig kapják meg a státusztörvény alapján írt új szerződésüket az oktatásban dolgozók. Van, aki már megkapta, más még várakozik. A hvg360 kérésére egy tanár elküldte a most kézhez kapott dokumentumot, amit nyilvánosságra hozunk. Azt mondta, nagyon csalódott attól, amit lát.
Nincs olyan iskola a megyében, ahonnan az életbe lépő státusztörvény miatt ne távozna pedagógus.
Pedagógus-életpálya törvény, státusztörvény, bosszútörvény – ezeken a neveken terjedt el az elmúlt hónapok legkitartóbb tiltakozássorozatát kiváltó jogszabály. A kormány kommunikációja szerint ez lesz a tanárok bérrendezésének és a pedagóguspálya népszerűbbé válásának első lépése, a lapunknak nyilatkozó szakmabeliek szerint ennek épp az ellenkezője igaz: rengetegen mondanak fel, vagy tervezik a felmondásukat, és váltanak egészen más pályára, mennek például külföldre idősgondozónak. Több ezer tanárról van szó, miközben 1800 üres állás van jelenleg is. Az általunk megkérdezett tanárok ráadásul messze nem az alacsony fizetéseket tartják a legnagyobb problémának, a ki nem fizetett túlórák, használhatatlan tankönyvek és elavult módszertan mind hozzájárul a tömeges felmondásokhoz.
Július 4-én szavaz az Országgyűlés a bosszútörvénynek is csúfolt jogszabályról, ez idő alatt demonstráció lesz a Kossuth téren.
A pedagógusok jogállásáról szóló státustörvényhez benyújtott kormányzati módosító javaslatok egyike szerint a jövőben csak azokat a szakszervezeteket tekintené reprezentatívnak és törvényes tárgyalópartnernek a kormányzat az oktatási szférában, melyek taglétszáma lefedi a teljes foglakoztatotti kör minimum tíz százalékát. A Népszavának nyilatkozó szakszervezeti vezetők szerint ez egyértelműen a megosztást és a kisebb érdekvédelmi szervezet, a PDSZ kiszorítását szolgálja. Az érdekvédelmisek ellenzik a kezdeményezést.
Gyorsabb lenne felsorolni, hogy milyen tantárgyhoz van elég pedagógus a székesfehérvári intézményben.
A szervezet szerint azért van szükség erre a szótárra, hogy mindenki értse a kormány kommunikációját.
Az Egységes Diákfrontot sem győzte meg a belügyminiszter levele.
Jutalmat adott az önkormányzat a Kölcsey Ferenc Gimnázium öt, tavaly ősszel a tanársztrájkban való részvétel miatt kirúgott tanárának. A kerület ezzel a gesztussal üzen a pedagógusoknak.