A szervezet szerint azért van szükség erre a szótárra, hogy mindenki értse a kormány kommunikációját.
„A pedagógusok jogállását megváltoztató státusztörvénnyel kapcsolatban a kormányzat folyamatosan sikerekről számol be, de a törvény és az egyeztetések hátterét nem részletezik. Szeretnénk megkönnyíteni a témában kevésbé jártas szülők és valamennyi érdeklődő számára a kormányzati kommunikáció értelmezését, ezért összeállítottunk egy rövid Fidesz-Magyar szótárt, melyben megadjuk a Fidesz kommunikációs paneljeinek jelentését" – írja a Szülői Hang.
A szótár azokat az állításokat „fordítja le", amelyek a Fidesz kommunikációjában sűrűn megjelenek a státusztörvénnyel kapcsolatban, de a Szülői Hang szerint nem igazak. „A törvényjavaslat benyújtását minden idők legátfogóbb és leghosszabb egyeztetése előzte meg" – idézi például a Fideszt a Szülői Hang, majd a fordítás így szól: „A kormány csak az általa támogatott, a kormánytól anyagilag függő szervezetekkel egyeztetett érdemben, a független szervezetekkel csak látszat egyeztetések voltak."
A parlament pénteken, rendkívüli ülésen tárgyalja a pedagógus-életpályamodellről szóló törvényjavaslatot, azaz a státusztörvényt, amely az érintettek heves ellenállását és utcai tüntetéshullámot váltott ki.
A tárgyalás napján is lesz tüntetés emiatt a Kossuth téren, amit gyakorlatilag lezárnak. A hvg.hu megtudta: a kizárólag erre a napra, június 16-án péntekre érvényes speciális szabályokról kedden ment ki egy körlevél a képviselőknek. Ebben arról tájékoztatnak, hogy aznap nem engedik be sem a turistákat, sem a parlamenti pártok vendégeit, és nem érvényesek a korábban kiadott napi belépők sem – utóbbi akár azt is jelentheti, hogy a sajtó képviselőit is kizárják. A levél úgy fogalmaz: „június 16-án az Országház-látogatás szünetel” továbbá „az Országházba és a Szabad György Irodaházba napi beléptetési engedélyt nem lehet leadni, illetve az előzetesen leadottak erre a napra nem érvényesek”.
A státusztörvényként emlegetett törvény tervezetét a belügy március másodikán tette közzé társadalmi egyeztetésre, állításuk szerint összesen húsz alkalommal egyeztettek a szakmai és az érdekképviseleti szervezetekkel és az országgyűlési ellenzéki pártokkal is, a szakszervezetek szerint azonban a törvénytervezet még így is nagyon távol van attól, hogy a pedagógusok számára valóban elfogadható legyen.
státusztörvény | hvg.hu
Bár ezen a héten csak négynapos ülést tervezett az Országgyűlés, Semjén Zsolt most a kormány nevében kér egy pénteki, rendkívüli ülést, amelyen az utóbbi időszak legdurvább jogszabály-módosításait szavaznák meg sürgősen, vagy gyorsítanák fel a tárgyalásukat: köztük a pedagógusok státusztörvényét, az állami kastélyok magánosítását és az önkormányzati földadóstopot.