A hétfői zuhanás után szárnyalnak a japán részvények
További nagy kilengésekre lehet számítani egyes szakértők szerint.
További nagy kilengésekre lehet számítani egyes szakértők szerint.
Az Nvidia neve messze nem olyan ismert, mint a Google-é vagy az Amazoné. Pontosabban jól ismert, de elsősorban a tech-világban jobban elmélyedők körében. Mindez nem akadályozza azt, hogy a vállalat részvényei olyan sprintbe kezdjenek, ami korábban elképzelhetetlen volt.
Az, hogy mit jelent az iPhone (és persze az értékesítése) az Apple számára, nem is kell nagyon magyarázni. Úgy tűnik, a Microsoft is rátalált a saját iPhone-jára, azaz arra a termékre, aminek kapcsán egyre csak növekedhet a vállalat értéke.
Az elmúlt években szinte gondolkodás nélkül az Apple neve merült fel, ha a legértékesebb technológiai vállalat szóba került. Persze egy örökké mozgásban lévő piacról van szó, ahol csak az állandó, hogy semmi sem az, így talán nem is annyira meglepő, hogy egy másik, hasonlóan jól ismert technológiai óriás lepipálta a cupertinóiakat.
Az e& nevű, abu-dzabi székhelyű csoport többségi pakettet szerez a cseh PPF Telecom Group magyarországi, bulgáriai, szerbiai és szlovákiai érdekeltségeiben.
A G7 szerint egyszerű trükkel gyarapodik tovább Mészáros Lőrinc, Szíjj László és társaik vagyona.
Az akció a 2021-es Gamestop-botrányt idézi, bár még távol vagyunk az akkori növekedés ütemétől.
Az előttünk álló tíz évben viszonylag magas infláció és az eddiginél kisebb gazdasági növekedés várható világszinten is az Amundi elemzése szerint. Amíg korábban az ingatlanbefektetés és a részvények hoztak szép hozamot, most egyre fontosabbak a kötvények és a kevesebb kockázat vállalása.
A megroppant svájci pénzintézet részvényei 60 százalékot, a bankot megvásárló UBS részvények 13 százalékot estek.
A kínai Baidu is bemutatta a saját, mesterségesintelligencia-alapú chatbotját, ám a forradalom elmaradt. A részvények pillanatok alatt 10 százalékot zuhantak, a cég társalapító-vezérigazgatója pedig maga is elismerte, hogy a technológia még nem tökéletes. Az elvárások azonban magasak.
Musk egy olyan perben kell hogy tanúskodjon, amelyet befektetők indítottak, akik azt állítják, hogy a Tesla 2018-as magánkézbe kerülésének tervei miatt dollármilliárdokat veszítettek.
Vicces kedvű felhasználók a „kék pipa" megvásárlása után létező cégeknek adták ki magukat, és teljes képtelenségeket posztoltak a közösségi oldalra. A felfordulással egy időben több, célponttá vált társaság részvényei is zuhanórepülésbe kezdtek az amerikai tőzsdén – de a két fejlemény között csak első látásra van összefüggés.