Kipróbálták a „repülő Csernobilt” – ez az oroszok új rakétája, amit atombombával is felszerelhetnek
Nukleáris robbanófejet is hordozni tud az egyik új orosz fegyver, amit Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint sikerrel teszteltek a közelmúltban.
Nukleáris robbanófejet is hordozni tud az egyik új orosz fegyver, amit Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint sikerrel teszteltek a közelmúltban.
Phenjan két rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát lőtt ki.
Műholdja pályára állításának kudarcát Észak-Koreától szokatlan őszinteséggel ismerte el Phenjan, ám közben azt is megígérte, hogy minél hamarabb végrehajtja a következő indítást.
A gyártócég sikerként kommunikálja az indítási kísérletet, gyakorlatilag azonban öt perccel az elindulása után „anomália” történt a Terran 1, az első 3D nyomatott űrrakéta kilövésekor. A Relativity Space azonban bizakodó a technológiájukkal kapcsolatban.
Amerikai-dél-koreai légi hadgyakorlatot tartottak vasárnap az újabb észak-koreai rakétakilövésre reagálva - közölte a dél-koreai vezérkari főnökök egyesített bizottsága (JCS). Az észak-koreai eszköz nagy hatótávolságú, interkontinentális ballisztikus rakéta lehetett.
Phenjan azt követően hajtott végre rakétatesztet, hogy Japán bejelentette haderejének növelését.
Képes bizonyítékok vannak arról, hogy az oroszok leszállították a „Repülő Csernobilnak” is nevezett Burevesztnyik rakétát egy olyan észak-oroszországi területre, ahol további teszteket végezhetnek rajta.
A rakéta állítólagos tesztje a szakértő szerint meg sem történt, illetve: nem úgy.
„Dél-Korea utat nyitott az űrbe” – mondta az ázsiai ország elnöke, Jun Szok Jol.
A dél-koreai elnök szerint Észak-Korea fegyverprogramja olyan szintet ért el, amely már veszélyt jelent a regionális és a világbékére.
A pandémia idején is lövik a rakétákat a tengerbe.