Játszótárs vagy ellenfél a párom?
Mitől lesz az egyik kapcsolat támogató, míg a másik elveszi a kedvet az önmegvalósítástól? Hogyan tudjuk megváltoztatni, ha már belekerültünk a demotiváló sodrásba?
Mitől lesz az egyik kapcsolat támogató, míg a másik elveszi a kedvet az önmegvalósítástól? Hogyan tudjuk megváltoztatni, ha már belekerültünk a demotiváló sodrásba?
Néhány kommunikációs tipp önmagunknak, ha fejleszteni szeretnénk a párunkkal való viszonyt.
A bizalom a kapcsolat egyik legfontosabb alapeleme, feltétele a lelki intimitás: az, hogy érezzük, értsük a társunkat. Mi történik velünk, a kapcsolattal megcsalás után?
Koevolúció, páros reziliencia, mindfulness. Mi köze e divatos kifejezéseknek egy párkapcsolat teherbírásához, krízisekkel szembeni immunitásához?
Háborúban, vészhelyzetekben, természeti katasztrófáknál az emberek gyakran félreteszik a nézetkülönbségeiket, konfliktusaikat, és összefognak. Így történik ez sok párkapcsolatban is. Ha van „közös ellenség”, amely ellen küzdeni kell, mint a járvány volt – és jöhet még –, a belső problémák helyett a külsőkre koncentrálás kerülhet előtérbe.
A sorozatnézés egy kevéssé ismert aspektusára világít rá amerikai kutatók tanulmánya. Párkapcsolati válsághelyzeteknél segíthet, ha beleképzeli magát valaki a szereplők bőrébe.
A férfiak a családi konfliktusokat nehezebben viselik, mint a nők.
Bántóan viselkedik a partnere, esetleg már felmerült önben a távozás? Mielőtt szakítana, próbálja ki ezt a három stratégiát.
Az aktuális kapcsolati állapot megítéléséhez legalább annyi józanságra és határozottságra van szükség, mint magához a szakításhoz.
Imponáló lehet, ha valaki már az ismerkedési fázisban kifejezi, mennyire érdeklődik a másik iránt. Viszont ez könnyen az erőszak előjele is lehet, melyből nehéz szabadulni.
Párkapcsolatainkban rendszerint újraélünk nem tudatos, korai életkorunkban elfojtott késztetéseket, érzelmi sérüléseket, amelyekhez partnerünknek nem sok köze van. A harmóniához vezető út első lépése, hogy mindketten szembenézzünk gyermekkorunkból hozott pozitív és negatív élményeinkkel. L. Stipkovits Erika pszichológus írása.
Március utolsó hetében Magyarország több városában is előadásokat tartott Gary Chapman amerikai család - és párterapeuta, „az öt szeretetnyelv” elméletének megalkotója, akinek azonos címet viselő könyvét 50 nyelvre fordították le, és 11 millió példányban adták el szerte a világon.