Friderikusz Sándor leigazolta Geszti Pétert a saját csatornájára
Geszti „rezonőr"-ként kap saját műsort.
Geszti „rezonőr"-ként kap saját műsort.
Bizonyára sokan egyetértünk azzal a gondolattal, hogy optimistának lenni, bizalommal és reménységgel tekinteni a jövőbe hasznos dolog, ugyanakkor sokszor kifejezetten nehéz. A szemléletváltáshoz Harmat László pszichológus nyújt néhány támpontot.
Az immár több mint egy éve tartó koronavírus-pandémia lassan felőrli mentális tartalékainkat. Hogyan fedezzük fel nem létezőnek tűnő pszichés energiáinkat? Belső Nóra pszichiáter írása.
A pohár féli üres vagy félig tele van? A saját agyának épsége érdekében tanácsoljuk: jobb, ha az a pohár félig tele van.
Mi zajlik a rendkívül sikeres emberek elméjében? Ha a kihívásokkal szembenézve szeretnénk összeszedettek és kitartók maradni, próbáljuk alkalmazni az alábbi, hasznos és pozitív gondolkodásmódokat!
A kínálkozó jó szerencse kihasználása érdekében bizonyos fajta gondolkodásmód kialakítására van szükség, amelyben a legfontosabb az élet lehetőségeire való nyitottság.
Hogy zuhog! – csóválja a fejét a magyar fiú. És milyen jó ez a növényeknek! – válaszolja a német kolléga mosolyogva. Ha a hőség miatt sopánkodna társa, akkor is lenne jó híre: lehet strandra járni, napozni. Hogy a pohár félig tele vagy félig üres, azt neveltetésünk és kultúránk is jócskán meghatározza. Viszont csak mi változtathatunk rajta.
A mindennapok kihívásai és feladatai mellett olykor könnyen megfeledkezünk saját szellemi és fizikai jólétünkről. Testünk és lelkünk azonban nem hagyja ezt sokáig szó nélkül, előbb-utóbb jelezni fog: elfárad, meggyengül és megbetegszik. Hogy elébe menjünk a bajnak, fogadjunk meg néhány igazán egyszerű, apró trükköt, melyeket szinte észrevétlenül építhetünk be mindennapjainkba, így gondoskodva egy kiegyensúlyozott, nyugodt és minőségi jövőről.
Általános igazság, hogy pozitív gondolkodással valósíthatjuk meg álmainkat, de egy elismert pszichológus szerint nagyon óvatosan kell bánnunk a szép gondolatokkal.
Mekkorát hibáztam! Szerintem kirúgnak! Most mi lesz? - az ehhez hasonló negatív gondolkodás egy amerikai viselkedéskutató szerint nagyon rossz hatással van ránk, de blogján megosztotta, hogyan tudjuk ezt 3 lépésben elkerülni.
Számos önsegítő könyv létezik, melyek mind arra próbálják rávezetni a hétköznapi szenvelgőket, mi a boldogság titka. A vágyaink azonban sokszor teljesen ellentétben állnak a valósággal, de ebből is van kiút. A boldogság könyve című újabb mű szerzője 12 nemzetközi kutatásokkal alátámasztott alaptételhez köti a vágyott állapot elérését. Megnéztük és értékeltük a nesze semmi, fogd meg jól-bölcsességeket.
Gondolkodj pozitívan – akár korunk jelszava is lehetne az előbbi mondat, legalábbis, ha a század mottóját a leggyakrabban elhangzó életvezetési tanácsok közül kellene kiválasztani. De valóban nagyobb-e az esély kívánságaink megvalósulására, ha a gondolatainkat igyekszünk jó irányba terelni?