Kordonbontás után temetés – elbúcsúzott a Momentum a magyar oktatástól
Az ellenzéki párt az üres Karmelita előtt kordont bontott, majd a szintén üres Belügyminisztérium elé vittek egy koporsót is – ami a turistákat lepte meg a legjobban.
Az ellenzéki párt az üres Karmelita előtt kordont bontott, majd a szintén üres Belügyminisztérium elé vittek egy koporsót is – ami a turistákat lepte meg a legjobban.
A belügyminiszter már 2013 májusában felvetette a határok megerősítésének, a kerítésépítésnek a lehetőségét az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának egyik ülésén; Pintér Sándor már akkor figyelmeztetett arra, hogy a migrációs kérdés óriási nyomást jelent Európának - közölte a Napi Gazdasággal a testület fideszes alelnöke.
Öt pótmagánvádas indítvány támadta meg Pintér Sándor belügyminisztert egy nyilatkozata miatt. A rágalmazás miatt indult eljárásokat mind elkaszálták az illetékes bíróságok. A legutolsót formai okok miatt – a kért feljelentés-kiegészítést állítólag későn nyújtotta be az eljárást kezdeményező exrendőr.
Az egyik bíró szerint Pintér Sándor belügyminisztert nem lehet feljelenteni, míg a másik szerint a bűncselekmény elkövetésére illetékes bíróságnak kell az eljárást lefolytatnia azokban a rágalmazási eljárásokban, melyek megindításáról a hvg.hu számolt be.
A kiszámíthatatlan időjárást és az óvatlan, felelőtlen autósokat is hibáztatta pénteken a belügyminiszter azért, mert a havazás és a viharos szél miatt lebénult a fél ország. Pedig a kormány is sokat hibázott: a katasztrófavédelem nem vette figyelembe az időjárás-jelentéseket, melyek időben figyelmeztettek arra, mi várható, majd a hatóságok akkor tájékoztatták a lakosságot, amikor már sok százan a hó fogságában fagyoskodtak az utakon. A kabinet veszélyhelyzetben elvileg bármit megtehet, leállíthatja akár a teljes közlekedést is, ám a kormány nem élt a jogosítványokkal, amelyekkel egy évvel ezelőtt felruházta magát.
A Nemzetbiztonsági bizottság előtt számolhatnak be az Alkotmányvédelmi Hivatal és Katonai Szolgálat vezetői arról, hogy milyen kapcsolat szövődött a kilencvenes évektől kezdve a titkosszolgálatok és az olajszőkítés miatt elhíresült Energol vezetői között. A cég egyik volt irányítója, Portik Tamás elleni nyomozásra vonatkozóan úgy tudjuk, a rendőrök egy védett tanú vallomására alapozva haladnak előre.
A rendőri korrupciós botrány egyik gyanúsítottjának, Kalmár Tamásnak az ügyvédje szerint nem zárható ki, hogy a "nyomozás segítésére" az ügyészséghez átvezényelt rendőrök informális úton jelentenek Pintér Sándor belügyminiszternek a rendőri korrupciós ügyben folyó vizsgálatokról, és szerinte a nyomozás többi szereplője is elfogult. Az ügyészség szerint minden szabályosan zajlik.
Egy hónap múlva távozhat posztjáról az országos rendőrfőkapitány – tudta meg a hvg.hu. Ezzel együtt változások várhatóak a Nemzeti Nyomozó Iroda élén is. A személycseréket maga Pintér Sándor belügyminiszter harangozta be egy héttel ezelőtt. Ez a második nagy kör a rendőri vezetők cseréjében a második-Orbán kormány idején. Míg 2010-ben "új szemléletváltásra" volt szükség, most "a teljesítmény diktál".
Harmincezer forint szabálysértési bírságot és figyelmeztetést kapott Pintér Sándor belügyminiszter sofőrje amiatt - rendőrségi források szerint -, mert a Képviselői Irodaház előtti parkoló egyik, mozgássérültek számára fenntartott helyére állt be. Balsai István szabálytalankodását még vizsgálják.
A tárcavezető kifejtette: a rendőrségnek nemcsak a korábban megfogalmazott feladatoknak - így a kisközségek...
Magánbörtönök építése Magyarországon is jó üzlet, de csak hosszú távon.