Öt pótmagánvádas indítvány támadta meg Pintér Sándor belügyminisztert egy nyilatkozata miatt. A rágalmazás miatt indult eljárásokat mind elkaszálták az illetékes bíróságok. A legutolsót formai okok miatt – a kért feljelentés-kiegészítést állítólag későn nyújtotta be az eljárást kezdeményező exrendőr.
Előbb a feljelentés kiegészítését kérte, majd megszüntette a büntetőeljárást a Pesti Központi Kerületi Bíróság azon rendőrök egyike esetében, aki négy további volt rendvédelmissel együtt sérelmezte, hogy Pintér Sándor belügyminiszter egy tavaszi, a Népszabadságnak adott interjújában visszaélések elkövetésével vádolta meg azokat a rendőröket, akik a törvényi lehetőséget kihasználva korkedvezménnyel mentek nyugdíjba.
Mint korábban megírtuk, a Pintér Sándor által elmondottakkal többek közt az volt az egykori rendőrök baja, hogy az interjúból nem derült ki, milyen visszaélésekről van szó, és az sem, hogy mindezt milyen vizsgálatra alapozza. Emellett a volt rendőrök azt is kiemelték, valamennyiüknél a nyugdíjazást megállapító határozatokat a parancsnokok, illetve a szakminisztériumok humánpolitikai szervei hozták meg – így őket vádolni nyugdíjazásukkal kapcsolatban bármivel is, abszurd.
Pintérrel kapcsolatos megjegyzés |
Pintér Sándor interjúját követően aktív hivatásosok is jelezték a hvg.hu-nak, hogy megalázónak tartják főnökük nyilatkozatát. Többen pedig arra emlékeztettek, Pintér Sándor 1996-ban, 48 évesen ment nyugdíjba, és szolgálati járadékos csak azért nem lett, mert a törvény hatálybalépésekor már betöltötte az öregségi nyugdíjkorhatárt. Pintér egyébként 2013-ig a miniszteri juttatása mellett a szolgálati nyugdíját is felvette, a 2014-es vagyonnyilatkozatában a nyugdíj már nem szerepel. |
A felháborodott volt rendőrök közül öten gondolták úgy, hogy nem hagyják annyiban a belügyminiszter szavait és feljelentést tettek rágalmazás miatt a Központi Nyomozó Főügyészségen. A szinte azonos tartalmú iratok végül a Pesti Központi Kerületi Bírósághoz (PKKB) kerültek, mondván, rágalmazás esetén a magánindítványos eljárást annak kell lefolytatnia. Ott, mint azt korábban megírtuk, két feljelentést kapásból elutasítottak arra hivatkozva, hogy a sértettek nem azonosíthatóak be.
Szintén erre hivatkozva tudta le két másik ember feljelentését a bíróság. Ezeket az ügyeket azonban nem azonnal szüntették meg, ugyanis a PKKB azt mondta ki, hogy a bűncselekmény elkövetésére vonatkozóan az eljárást azon a bíróságon kell lefolytatni, amelynek illetékességi területén a hírt közlő szerkesztőség székhelye található. És mivel az egyik a hvg.hu volt, így a két feljelentés a II. és III. kerületi bíróságon landolt. Itt aztán elkaszálták a feljelentéseket.
Az ötödik feljelentésre vonatkozóan a PKKB szeptember 10-én kelt határozatában kiegészítést kért, azt, hogy a feljelentő jelölje meg, hogy a sérelmezett kijelentés hogyan és mikor jutott a feljelentő tudomására. A helyes válasz itt is a hvg.hu hírösszefoglalója volt. Miután ezt az adatot az érintett megadta, a PKKB megszüntette ezt a büntetőeljárást is, mondván, a feljelentőnek harminc napja lett volna magánindítványát megtenni – ami egyébként már korábban is eszébe juthatott volna a PKKB bírósági titkárának.