Egy tanár 14 évnyi bérét költi el a kormány, hogy fényezze magát, amiért részben uniós pénzből bért emelt a pedagógusoknak
A “történelmi” béremelésről mindenkinek tudnia kell.
A “történelmi” béremelésről mindenkinek tudnia kell.
Uniós forrásból is finanszírozzák annak az uniós programnak a kommunikációs kampányát, aminek része a tanárok béremelése.
Úgy látszik, némi késéssel a kormány is rájött, hogy az eddigi döntések nem voltak egyértelműek.
Mellőzhetik az iskolaigazgatók véleményét a fizetésrendezésnél. Az állami fenntartó részletszabályokra vár.
A szakszervezeteket nem tájékoztatták, és a rendeletben sincs benne, de a minisztérium szerint a 24 ezer szakképzési oktató ugyanazt a béremelést kapja, mint a pedagógusok.
A szakszervezetek szerint nem kizárt, hogy kaphatnak ők is bizonyos mértékű emelést, de erről még semmilyen pontos információjuk nincs.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter arról is beszélt, hogy egyelőre megjósolhatatlan, hogy Orbán a februári brüsszeli csúcson is kimegy-e kávézni.
Tovább akarja szűkíteni a kormány az autonómiát, és valótlant állít a teljesítményértékelési terveiben – figyelmeztetnek a pedagógus-szakszervezetek. Jelezték azt is, még várják, hogy a Belügyminisztérium megossza velük a belengetett oktatási béremelés részleteit.
Benyújtotta a pedagógusok azonnali, 45 százalékos béremelésének fedezetét megteremtő költségvetési törvénymódosító javaslatát a Párbeszéd frakcióvezetője. Szabó Tímea megjelölte, honnan vegyék el az ehhez szükséges 285 milliárd forintot.
Kormánydöntés még nincsen a kérdésben.
Jövő szeptemberre 3,5 százalékos béremelést irányzott elő a kormány a pedagógusoknak.
Neves magyarországi középiskolák igazgatói a pedagógustársadalom nevében nyílt levelet írtak a kormánynak, melyben újra felteszik a kérdést, hogy miért kell ismét módosítani a köznevelési törvényt, amely hosszú távra garantálta volna a pedagógusok méltó társadalmi elismerését.