Élő állat automatából: a franciáknál ilyen is van
Ennél frissebb kagylót a luxuséttermekben sem kapni.
Ennél frissebb kagylót a luxuséttermekben sem kapni.
Talán kegyeletsértőnek tűnnek az ilyen kérdések, mégis választ kínálnak rájuk.
Az emberek egészségére is potenciális veszélyt jelent, ha szennyezettek a tengeri élőlények.
Állítólag 1:15 000-hez az esélye annak, hogy valaki csak úgy gyöngyszemet találjon egy osztrigában. Pláne egy étterem konyhájában.
A horvát félszigeten nem ürítik az emésztőgödröket, így azok megfertőzik a vízkészletet.
Miután az összes sztár végigvonult a vörös szőnyegen, s ki-ki átvette a neki járó kis aranyszobrocskát, kezdődhet a parti. A csodálatos ruhakölteményeken, cipőkön, ékszereken, frizurákon túl minket leginkább az izgat, mit esznek a sztárok a Governor’s Ball estéjén.
"A jó és boldog szerelmi viszony sokkal több egyszerű szexuális tornamutatványnál" - szögezi le Max de Roche, aki filozofálgatás és moralizálás helyett inkább asztalhoz ültette a szerelmeseket a Szerelem étkei című praktikus művével. Követői számosan akadtak, köztük egy bizonyos Thomas Lieven is, a Nem kell mindig kaviár című sorozatból.
A 34 éves James Humphries egy newquay-i halaskofánál vett két osztrigát remélve, hogy - amint máskor lenni szokott - a friss tengeri étek csillapítja fejfájását
Éveken át kutatott a kaliforniai Richard Mesce, mire megtalálta a világ vélhetően legnagyobb osztrigáját.
Először sikerült kimutatni természetes környezetben a tengervíz savasodása és az osztrigák elhullási aránya közötti összefüggést: az erre vonatkozó kísérleteket a Csendes-óceánon végezték amerikai kutatók.
Kilenc tanulmány szerint a nyugat-afrikai johimbe (Pausinystalia johimbe) fa kérge is segítette a szexuális...