A jelenség mögött az utazási betegség áll, ami valójában nem is betegség, hanem az agyunk természetes válaszreakciója. Szerencsére a tudósok tudni vélik, hogy miként lehet elejét venni a rosszullétnek.
Szinte megmagyarázhatatlannak tűnik, hogy miért lesz egy történet sikeres, miért vált ki erős visszhangot, míg más egyszerűen feledésbe merül. Kanadai szakemberek több tízezer történet elemzése után megtalálták a választ.
Ma a fiatalabb generációk tagjai messze nem olvasnak annyit, mint a nagyszüleik, persze ennek technológiai okai is vannak. Azonban e megváltozott információbefogadás az agyra is hatással lehet.
A Benedek Elek által gyűjtött meséknek sok rétegük van, ahogy a Világszép Ilonkának is. Reméljük, a 9-10 éves gyerekek sem fogják a maga rögvalójában értelmezni a „csúf cigányasszony és lánya” gonoszságát és a felnégyelésüket.
Dr. Vass Dorottea egyetemi adjunktus, olvasáskutató, és csapata a könyvíráson keresztül segíti az általános- és középiskolások intellektuális és önismereti fejlődését. A D012 program keretein belül 12 lépésben vezetik végig a gyerekeket a könyvkiadás folyamatán az ötlettől a nyomdába küldésen át egészen a könyvbemutatóig. Céljuk, hogy a gyerekekből hosszútávon sikeres, innovatív és önállóan gondolkodó emberek váljanak. Dojcsák Dániel egy nagyvállalati digitális ügyfélkezelési megoldásokat fejlesztő IT cég, a 200 főt foglalkoztató Shiwaforce marketingigazgatója. A szoftverfejlesztésen túl agilis és egyéb módszertanokra, tapasztalatokra építve tanácsadással, szakmai és vezetői tréningekkel és digitális eszközök bevezetésével is támogatják a ügyfeleik hatékony működését. Kettejüket a Bridge Budapest Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek az üzleti és civil szféra között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból.
Csütörtökön nyílt meg Budapesten az idei könyvfesztivál. A megnyitóbeszédet tartó pszichológus író szerint a traumák feldolgozásában, az elmagányosodás elleni küzdelemben is segít, ha olvasunk. Beszédét változtatás nélkül közöljük.
Ha azt szeretnénk, hogy a gyerekeink élvezzék az olvasást, tegyük az életük részévé a könyveket! – javasolja a neves szervezeti pszichológus, Adam Grant. Részlet a Rejtett potenciál című könyvből.
A nonprofit szervezetkén működő Internet Archive-ot még 2020-ban fogták perbe a könyvkiadók, mert korlátozás nélkül engedte hozzáférni az olvasóközönséget a könyvekhez. Hamarosan két nagy zenei kiadó miatt is bíróság elé kell állnia.
Egyre több könyvet vesznek Európában és uniószerte nő a rendszeresen olvasók száma annak ellenére, hogy Dél- és Kelet-Európában kevesebb a közkönyvtár, Északon- és Nyugaton pedig magasabbak a könyvárak. Ki neveli ki az európai olvasók új generációját?
A fikciós művek olvasását elsősorban a kikapcsolódás egy formájának tekintik. Német kutatók viszont ennél többet állítanak: szerintük az ilyesfajta időtöltés, a szórakoztató és szépirodalmi könyvek olvasgatása kognitív előnyökkel is jár.
Hihetetlenül hangzik, de az első e-bookok idén már a huszadik születésnapjukat ünneplik. Megnéztük, hogy mit tud a PocketBook legújabb modellje, a 65 ezer forint ellenében az alapvető könyvolvasáson túl sokat ígérő Verse Pro.