A bíróság ismét felülbírálta az olasz és albán kormány közötti megállapodást a menekültekről
Több olyan férfit kell Olaszországba szállítani, akiket albániai menekülttáborban helyeztek el.
Több olyan férfit kell Olaszországba szállítani, akiket albániai menekülttáborban helyeztek el.
Az olasz kormány a „biztonságos ország” meghatározását kivenné az igazságszolgáltatás kezéből, hogy ismét zökkenőmentesen lehessen Albániába szállítani a menekülteket, és dolgozzák fel a menekültek kérelmeit.
A menekültek nagyon nehéz helyzetben vannak, munkát nem kapnak és ételre pedig már nincs pénzük.
Az észak-koreai katonák felbukkanása sokat nem változtat az erőviszonyokon Ukrajnában, ám a politikai vonatkozás riasztó, írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A NATO főparancsnoka szerint a katonai szervezetnek még jobban fejlesztenie kell az elrettentő képességét. Ugyanerről beszél a Daily Telegraphban Hamish Bretton-Gordon katonai szakértő. A Neue Zürcher Zeitung szerzője szerint az uniós menekültügyi reform még azelőtt összeomlik, hogy életbe lépne. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Piotr Buras, az Európai Külkapcsolati Tanács varsói irodavezetője sajnálatosnak tartja, hogy menedékpolitika ügyében megszűnt az egyetértés a földrészen. Szerinte illúzió azt hinni, hogy létrejöhet konszenzus.
Tüntetők is megjelentek a shëngjini központnál, akik „Az európai álom itt ér véget” feliratú transzparenssel tiltakoztak az olasz–albán megállapodás ellen.
Az európai politikai főáramlat vezetői pánikba estek a szélsőjobb sikerei láttán, és sietnek, hogy átvegyék annak drákói felfogását menekültügyben – írja a lap vezércikke.
Az európai menekültpolitika körüli viharokról ír a Süddeutsche Zeitung és a Frankfurter Allgemeine Zeitung. Az orosz titkosszolgálat azon dolgozik, hogy általános zűrzavart idézzen elő a világban, írja az Economist. Svájc olyan diplomatának álcázott oroszokat véd, akik állami megbízásból gyilkolnak, ezt pedig a Tages-Anzeiger cikke állítja. Európa már jóformán kifutott az időből, hogy megőrizze versenyképességét, jelenti ki a Bloomberg. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az elhibázott menekültpolitika a német demokráciát veszélyezteti, ezért Olaf Scholz kormánya a határellenőrzés visszaállítása mellett döntött. A schengeni övezet leépítése Magyarországra is kihat.
Már Magyar Péter is számonkérte a miniszterelnökön, hogy Győr-Moson-Sopron megyében illegális migránsokat befogadó tábor épül. A rendőrség által őrzött, kerítéssel elkerített területen tegnapig még kárpátaljai családok éltek.
Az Orbán-kormány évek óta semmibe veszi az európai jogot a menedékeljárások ügyében, de lehet, hogy céljait most Németország is átveszi, mármint hogy több ellenőrzéssel szorítsa vissza a migrációt – írja Brüsszelből Bernd Riegert, a DW újságírója.
Pál Norbert úgy emlékszik, hogy az érintettek 95 százaléka békésen hagyta el a szállását.