Egyre gyorsabban kelnek el a lakóingatlanok, a panellakásokon lehet a leghamarabb túladni
Három fontos is tényező is azt mutatja, hogy élénkül a lakáspiac.
Három fontos is tényező is azt mutatja, hogy élénkül a lakáspiac.
Magyarországon volt a legmagasabb a lakásár-infláció 2015 óta az egész Európai Unióban. Az országosan magas lakásárak és bérleti díjak komolyan rontják a magyar lakosság fizetőképességét.
Csökkent az ingatlandrágulás mértéke áprilisban, van, ahol a felére, sőt van, ahol stagnáltak az árak. Akad azért kivétel, Debrecenben és környékén 2,8 százalékos volt a drágulás.
Közel az idő, amikor olcsóbbak lesznek az ingatlanok, mint tavaly. Az ingatlan.com szakértője szerint a legnagyobb bajt a pénzügyi környezet kiszámíthatatlansága okozza a piacon.
Éves szinten még így is húsz százalék körüli az áremelkedés.
A lakások ára jobban nő, mint a bérleti díjaké.
Török Gábor beszél a választás tétjéről, indul a Blaha Lujza tér felújítása, elszálltak a lakásárak Magyarországon, furcsa baleset történt Debrecenben. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
A szállodák és a lakástulajdonosok is megérzik az online szálláskínáló térnyerését.
A 2019-es utolsó negyedéves adatok az ingatlanpiac változását mutatják.
Az Eurostat szerint még Portugáliában sem volt akkora drágulás, mint idehaza.
A címben szereplő kétszeres eltérés nem túlzás, sőt. Ha pontosabbak akarunk lenni, akkor több mint kétszer annyi ideig kell dolgoznia egy budapesti fiatalnak ahhoz, hogy a fizetéséből lakást vegyen, mint egy észak-magyarországinak. Ez derült ki a TAKARÉK Index elemzőinek kutatásából.
Szemben az általános közvélekedéssel, a jelenlegi jövedelemarányos árszintek sem historikusan, sem regionálisan nem tekinthetőek magasnak, és még mindig jobb helyzetben vagyunk, mint a válság előtt. Továbbra is jobban megéri venni, mint bérelni – derül ki az legfrissebb magyar lakáspiaci felmérésből.