Gondoljon erre, mielőtt legközelebb kukába dobja a kávézaccot: elképesztő képességét fedezték fel
Brazil kutatók szerint a kávézaccban lévő szén segítségével kivonható lehet a talajvízből az egyik leggyakrabban használt gyomirtó szer.
Brazil kutatók szerint a kávézaccban lévő szén segítségével kivonható lehet a talajvízből az egyik leggyakrabban használt gyomirtó szer.
Ausztrál kutatók egy olyan járdát építettek, ami három részből áll össze: egy hagyományos és két speciális beton keveréke. Utóbbiak közül a zaccbeton a legfontosabb, ugyanis ha hosszabb távon beválik, forradalmat indíthat el a betongyártásban.
A kávé az egyik legkevésbé fenntartható módon előállítható élelmiszer, a termelésének és fogyasztásának néhány eleme azonban zöldebbé tehető. Erre tett kísérletet a Zaccmentő projekt, amely a kávézacc begyűjtésére keres megvalósítható megoldást. De nem kelti-e ezzel azt az illúziót, hogy a jelenlegi életmódunk a hozzá kapcsolódó élvezeti elemekkel fenntartható?
A Texasi Egyetem kutatói szerint a kávézaccban lévő anyag segíthet megvédeni az agyat az olyan neurodegeneratív betegségek ellen, mint az Alzheimer-kór, a Parkinson-kór és a Huntington-kór.
Pályázaton keresik a legjobb megoldást a nagy tömegű zacc visszagyűjtésére.
A környezetnek is jót tesz, és még a betont is lényegesen erősíti, ha a betongyártásba egy speciális eljárással a kávézaccot is bevonják – állítják az RMIT Egyetem kutatói egy friss tanulmányban.
Mindennap hatalmas mennyiségű kávézacc landol a szemétben, pedig a barna pormaradékot hasznosítani lehet, például úgy, hogy gombákat termesztünk rajta. Egyre többeket ejt rabul többek között Németországban ez a különleges hobbi – derül ki hírügynökségi tudósításokból.
A környezetkímélő, 3D-nyomtatható zacclámpa csak a kezdet, Borsodi Eszter és Tamási Kinga egy sor más konyhai hulladékot is újrahasznosítana.
Hatmillió tonna kávézacc keletkezik egy nap, amit akár bioüzemanyagként is lehet hasznosítani.
Egy brit startup felfedezte, hogy az amúgy szemétbe kerülő kávézacc tökéletesen alkalmas a buszok üzemeltetésére.
Lehet, hogy néhány év múlva nem automatikusan a kukában köt ki a kávézacc.
Kávézaccból állítottak elő biodízelt az amerikai Cincinnati Egyetem kutatói. Az intézmény szakemberei az Amerikai Kémiai Társaság Indianapolisban rendezett 246. Országos Találkozóján és Kiállításán összegzik ígéretes felfedezésüket.