A Kutyapárt javára döntöttek Strasbourgban a népszavazós app ügyében
A magyar hatóságok megsértették a véleménynyilvánítás szabadságát – mondta ki a bíróság.
A magyar hatóságok megsértették a véleménynyilvánítás szabadságát – mondta ki a bíróság.
A Jobbik az Európai Bíróság kvótaperben hozott döntésére válaszul ismét benyújtja a parlament elé azt az alaptörvény-módosító javaslatát, amely a "szegény és gazdag migránsok" magyarországi letelepedését is megtiltaná.
Elutasította Magyarország és Szlovákia keresetét az uniós menekültkvóták ügyében az EU Bírósága, és ezzel meg is indult a hazai és a nemzetközi reakciócunami. A magyar kormány úgy látja, semmire nem kötelez az ítélet, ellenállunk, nem léphet egy menekült sem Magyarországra, aki valaha illegálisan lépett be Európába. Az Európai Bizottság új eljárást fog kezdeményezni várhatóan, erre készülünk. Kövesse a fejleményeket a hvg.hu-val.
Nem hozott meglepetést az Európai Unió luxembourgi bíróságának döntése: Magyarország és Szlovákia nem zárkózhat el az Európai Tanács 2015. őszi határozatától, és a két országnak ki kell vennie a részét 120 ezer menekült uniós szétosztásából. Megindultak már felénk a migránsok? Nem.
A jobboldali ellenzéki párt szerint újból felmerült az EU által tervezett kényszerkvóták megvalósításának veszélye, ezért kvótanépszavazást kell tartani.
A korábbi washingtoni és oslói nagykövet egy konferencián keményen kritizálta az Orbán-kormány oroszbarát külpolitikáját; Jeszenszky szerint a mostani „agymosás" a második világháború alatti időkre emlékeztet.
Áder János nem volt Orbán Viktor első választása, és a két férfi kapcsolatát is mondhatjuk terheltnek. Ilyen előzmények után érdekes volt nézni, milyen államfő válik a Fidesz egykori frakcióvezetőjéből. Elemeztük, miként igyekezett ellenőrizni a törvényhozást, milyen eseményekkel kapcsolatban vetette latba posztjának tekintélyét. Öt elnöki év mérlegét vázoltuk fel, hogy olvasóink dönthessenek, hogyan értékelik az összképet. A cikk végén pontozza Áder János öt évét.
"Action movie"-ban izmozó szélsőjobbos polgármester, vagyonokért kiszórt menekültellenes plakátok és a szülőfaluját kisvasúttal kicsinosító miniszterelnök jellemzi a Brexit után is menekültellenes és euroszkeptikus hangulatban lévő Magyarországot a BBC múlt héten bemutatott dokumentumfilmje szerint.
Az érvénytelen szavazást kezelő mobilalkalmazás miatt kaptak bírságot.
Hazugságokkal győztes elnökjelölt, nem tudni miről döntő népszavazás, végig sem gondolt kilépés – szürreális fordulat a nyilvánosságban, bár a folyamat nem most kezdődött.
Beterjesztik Orbán alkotmánymódosítását, csak éppen bele teszik a letelepedési kötvények tiltását.
Pálffy Ilona, az NVI elnöke több hibát is lát a népszavazási rendszer működésében, és változtatásokat javasol. Például 90 napról jelentősen rövidebbre venné a jogorvoslati határidőt a hitelesítési döntések után.