A világ legdrágább madártolla majdnem tízmillió forintba kerül
Egy kihalt új-zélandi madárfaj egyetlen tolláért átszámítva valaki közel tízmillió forintot fizetett egy aukción.
Egy kihalt új-zélandi madárfaj egyetlen tolláért átszámítva valaki közel tízmillió forintot fizetett egy aukción.
A kihalt óriáskenguruk három új faját azonosították Ausztráliában és Új-Guineában talált fosszilis maradványaik alapján az ausztrál Flinders Egyetem kutatói.
Egyes becslések szerint még több évtizeddel az utolsó, hivatalosan megfigyelt példány után is életben lehetett néhány egyed a tasmán tigrisből, bár az idő múlásával ennek már egyre kisebb lett a valószínűsége.
A dodómadár közeli rokona, a galamb lehet a kutatók segítségére abban, hogy génszerkesztéssel „újjáélesszék” a 17. században kihalt madarat.
Egy amerikai kislány olyan őskövületet talált, amihez a szakértő szerint egyszer van egy életben szerencséje az embernek: egy, már kihalt cápafaj, az Otodus megalodon egyik foga.
A körülbelül 80 ezer évvel ezelőtt élt vombatfaj közeli rokona a mai példányoknak, a különbség a méretben és a fejük formájában keresendő.
Maxim Adams, a Sydney-i Egyetem biológushallgatója a Lord Howe-szigetcsoporton dolgozott, amikor meglátott egy különös rovart. Utána derült csak ki, hogy egy rég kihaltnak hitt fajba botlott.
Még ha sikerül is a terv, a faj a genetikai változatosság hiánya miatt hamar újra kihalhat.
A Sehuencas-vízibékák közé tartozó Rómeóról hosszú évekig azt hitték, fajának utolsó példánya, ám most kiderült, nincs egyedül.
Európában ritka állatok, medvék, farkasok, hiúzok és jávorszarvasok népesítik be a csernobili atomkatasztrófa után harminc évvel az egykori atomerőmű körüli térséget.