A távirányítós autó után jöhet a távirányítós csótány? Kínai tudósok már a tömeggyártást tervezik
Robot gyártja a kiborgokat – nem vicc, kínai tudósok tényleg megoldották, hogy kiborg csótányokat gyártsanak számítógépes látással bíró robotok.
Robot gyártja a kiborgokat – nem vicc, kínai tudósok tényleg megoldották, hogy kiborg csótányokat gyártsanak számítógépes látással bíró robotok.
A Tel-Avivi Egyetem kutatói egy sivatagi vándorsáska csápjai segítségével egy olyan rendszert építettek, ami nyolc különböző szagot, valamint két szag keverékét is képes felismerni.
A robot száz napon át úszkált teljesen magától.
Széleskörű lelkesedés mérhető az embertökéletesítés, azaz az emberi test technológiák segítségével való tökéletesítése vagy javítása iránt a magyarok körében, derül ki a Kaspersky friss kutatásából.
A Stanford Egyetem két kutatója egy speciális motort épített be egy fülesmedúzába, így sikerült gyorsítani az állat sebességén.
Peter Scott-Morgannél 2017-ben Lou Gehrig-betegséget, más néven a Stephen Hawkingnál is jelentkező amiotrófiás laterálszklerózist diagnosztizáltak az orvosok. Már csak néhány hete maradt, ám ő ez idő alatt is dolgozik: biológiai és gépi elemek együttműködésével a világ legfejlettebb kiborgjává változtatja magát.
A tervek szerint 2020 második negyedévében már emberekbe is beültetnénk azokat a szenzorokat, amivel a Parkinson-kórt és az epilepsziát is gyógyítanák.
A Neuralink Elon Musk egy kevéssé ismert cége, amely azt akarja elérni, hogy az emberi agyat gépekkel lehessen összekötni. Hamarosan kiderül, hol járnak a projektben.
A robot a privát szférában egyelőre kis hasznos kütyüként van elkönyvelve. Munkahelyen való térhódítása azonban új és problémáktól sem mentes horizontot nyit. Reagálás Bojár Gábor vitaindítójára.
Őrült lassúnak nevezte az emberek kommunikációját Elon Musk, aki új cégével éveken belül lehetőséget nyújtana, hogy kiborgok legyünk, és úgy beszéljünk egymással, ahogy azt eddig el se tudtuk képzelni.
A kiborg szó a biológiai és a gépi elemek együttműködését, szimbiózisát jelenti. Ennek megvalósulása látszik egy olyan testékszerben, amellyel már hat érzékünk lehet.
Neil Harbisson, a világ első hivatalosan elismert kiborgja is előad a júniusi Brain Bar Budapest fesztiválon.